رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۲۷:۰۵ ۲۰۲۲/۰۷/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

هنر رزمی تای چی

در تقسیم بندی هنرهای رزمی مشرق زمین تای چی را جزو هنرهای رزمی نرم دسته بندی می کنند. در مقابل هنرهای رزمی سخت را داریم شبیه کاراته که با ضربات سخت و مشت های سفت و عضلات و مفاصلی محکم رزمی کار را برای مبارزه آماده می کنند.

تغذیه ورزشکاران

تغذیـه مهمتریـن عامـل مـوازی با تمرینات ورزشـی برای رسـیدن به موفقیت محسـوب می شـود و تنها عاملی اسـت که اثربخشـی سایر عوامل به آن وابسته اسـت.

پایین آمدن از کوه بدون آسیب دیدگی

اگر پیش از حرکت و به خصوص در هنگام پایین آمدن از کوه و در طی مسیر، پاره ای از احتیاط های مقدماتی رعایت شود می توان از بروز بسیاری از پیشامدهای خطرناک در کوه پیشگیری کرد.

نکاتی برای خرید کفش ورزشی

در زمان ورزش، بیشترین کارها بر عهده پای شماست. حرکاتی که در زمان انجام ورزش های مختلف انجام می شوند، می توانند فشار زیادی بر ماهیچه ها، مفاصل، تاندون ها و رباط های پا وارد کنند. به همین دلیل در اینجا لزوم انتخاب کفش مناسب قوت می گیرد.

مکمل های ورزشی

سالهاست که ورزش کاران و مربیان در خصوص مصرف و یا عدم مصرف مکمل ها بر سر یک دو راهی بین فواید و یا خطرات احتمالی این فرآورده قرار گرفته اند. عوامل مختلفی بر میزان و تمایل به مصرف مکمل ها اثر گذارند که از آن جمله می توان به سن، نوع ورزش و در برخی موارد جنس اشاره کرد.

تغذیه کوهنوردان

یکنواختی غذا در ضمن برنامه کوهنوردی خطای شایعی است که می تواند بی اشتهایی ناشی از ارتفاع را تشدید کند و موجب کاهش انرژی دریافتی و عدم توازن مواد مغذی گردد. کوهنوردان باید با تهیه غذاهای گوناگون، تنوع غذایی ضمن صعود را حفظ کنند و از پیامدهای تغذیه یکنواخت پرهیز نمایند.

خواب مرگ در کوهنوردی

خستگی مفرط در ارتفاع، تخلیه انرژی در کوهنوردی ( و اصطلاحا خواب مرگ) یکی از علایم و نشانه های مهم و خطرناک و زمینه ساز بروز حوادث در ورزش کوهنوردی است.

حفظ آب بدن در کوهنوردی

حفظ آب بدن برای داشتن یک روز سالم و موفق کوهنوردی الزامی است به خصوص در برنامه های طولانی تر کوهنوردی، دهیدراتاسیون ( کم شدن آب بدن) می تواند شما و همراهتان را در معرض خطرات شدید جسمی قرار دهد.

پنج توصیه برای یوگی های تازه کار

شروع یوگا مانند شروع یک ارتباط تازه، هیجان انگیز، شگفتی ساز و کمی اعتیادآور است. مانند بیشتر چیزها، یادگیری مراحل ابتدایی یوگا بسیار مهم است؛ زیرا در حال بنیان نهادن اساس عاداتی هستیم که می تواند تمرینات ما را شکل دهد.
یوگا یک رقابت نیست

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب