رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۲:۱۹:۴۲ ۲۰۲۱/۲۲/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ماساژ با روغن برای وزن گیری نوزادان نارس

masajkodak

يكي از مشكلات مهم نوزادان نارس و يكي از دلايل عمده بستري آنان در بخش مراقبت هاي ويژه نوزادان وزن كم آنهـا مي باشد و در بسياري از موارد عدم وزن گيري مناسب يكي از دلايل مهم طولاني شدن مدت زمان بـستري آن هـا و افـزايش هزينه ها و مشكلات ناشي از بستري طولاني مي گردد.

مراقبت کانگورویی مادر از نوزاد نارس

nozadnaras

نوزاد نارس به نوزاد زنده متولد شده اي گفته مي شـود كـه قبل از ۳۷ هفته كامل حاملگي از اولين روز آخـرين قاعـدگي مادر به دنيـا آمـده باشـد. ايران نيز جز مناطق با شيوع بـالاي زايمـان زودرس است و تقريباً ۱۰ درصـد تولـدها را نـوزادان نـارس تشكيل مـي دهنـد.

آیا فصل تولد بر وزن نوزاد تاثیر دارد

kodak

وزن هنگام تولد نوزاد مهم ترين شانس براي ادامه حيات و رشد و نمو طبيعي است. اندازه غيرطبيعي وزن نوزاد در هنگام تولد اثرات بـالقوهاي بر سلامت و رشد نوزاد و همچنين عملكردهاي شـناختي وي در دوران كودكي دارد.

کاهش درد نوزادان با ساکارز

nozad

در گذشته تصور بر اين بود كه نوزادان بـه علـت سيـستم اعصاب توسعه نيافته و عدم ايجاد پوشـش ميلـين در اعـصاب محيطي قادر به درك درد نيستند.

علائم یبوست در کودکان

yobosatkodakan

يبوست به تاخير و يا اشكال در دفع مدفوع كه دو هفته يا بيشتر طول بكشد گفته مي شود. تشخيص يبوست وابسـته بـه قوام مدفوع، دفعات اجابت مزاج و اشكال در دفع مدفوع است.

علت افسردگی دوران حاملگی

bardari

زنان باردار تغييرات فيزيولـوژيكي، روانـي و اجتمـاعي زيادي در طول حاملگي تجربه مي كنند كه در جهـت سـازگار شدن با اين تغييرات تـلاش مـي كننـد. حـاملگي يكـي از عوامل استرس زاي بزرگ زندگي اسـت كـه مـي توانـد سـبب آشكار شدن يا تشديد زمينه ابـتلا بـه افسـردگي شـود.

ارتباط بین مصرف میوه و سبزی و خطر ابتلا به آسم در کودکان

asmekodakan

روند رو به رشد ميـزان شـيوع آسم و ساير اختلالات آلرژيك به موازات پيشروي جوامع به ســوي ســبك زنــدگي مــدرن غربــي در واقــع تعــاملي شگفت انگيز از تغيير محيط زندگي و الگوهاي رفتـاري ماننـد تغيير رژيم غذايي، سبك كم تحركي مي باشد.

علت های تولد نوزاد نارس

نوزاد نارس، نوزادی است که قبل از ۳۷ هفته از آخرین تاریخ قاعدگی مادر، زنده متولد می شود. یکی از علل عمده مرگ نوزادی و همچنین دومین علت مرگ در کودکان زیر ۵ سال ناشی از نارس بودن نوزادان است.

چرا باید از دندان های شیری مراقبت کنیم

معمولا حدود ۶ ماهگی اولین دندان های کودک (دندان شیری) شروع به رویش می کند و تا سن ۲/۵ سالگی کامل می شود. از سن ۶ سالگی دندان های دایمی شروع به رویش می کنند و به تدریج جایگزین دندان های شیری می شوند. رویش دندان های دایمی تا ۱۲ سالگی ادامه دارد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب