رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۲:۰۸:۳۲ ۲۰۲۱/۱۸/۰۵     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

راش ناحیه پوشک

pushak

راش ناحیه پوشک اتفاق رایجی است که مربوط به تحریک ناحیه تناسلی، ران ها، باسن و اطراف مقعد نوزاد می باشد. علت این امر بی اختیاری ادرار و مدفوع و استفاده از پوشک برای دلایل بهداشتی است.

حمام کردن نوزادان

nozad

حمام کردن نوزاد به مدت ۵-۷ دقیقه در آب ولرم معمولا کافی است. حمام روزانه به علت احتمال خشک شدن و تحریک پوست نوزاد،  به خصوص هنگام استفاده از ترکیبات آنیونی قوی با عملکرد چربی زدایی بالا، مناسب نیست.

اضطراب در زنان باردار

bardari

زنان باردار نگرانی های مداومی را در مورد سلامت جنین، مراقبت از کودک، تغییرات شیوه زندگی یا ترس از درد زایمان بیان می کنند. این نگرانی ها می تواند با سطح بالای اضطراب دوره بارداری مرتبط باشد که به اضطراب ویژه دوره بارداری معروف است.

تاثیر موسیقی بر حرکات جنین

bardari

استفاده از موسیقی در مامایی قدمتی چندین ساله دارد محققان زیادی در حال بررسی اثرات موسیقی در بارداری و زایمان هستند.

عوارض چاقی بارداری

bardari

امروزه در تمامی کشورهای توسعه یافته، گزارش هایی از افزایش شیوع چاقی و اضافه وزن زنان سنین بارداری ارائه می شود. در کشور ما نیز، شیوع عوارض چاقی در دوران بارداری به طور نگران کننده ای در حال افزایش است. افزایش وزن زنان باردار از شاخص های معتبر تغذیه است.

چگونه تب کودک را پایین بیاوریم

tab

تب نشانه‌ی نسبتا خوبی است. وقتی کودک دچار تب می‌شود یعني سیستم ایمنی بدن او در مقابل بیماری و عفونت مقاومت کرده است. پس مغز فرمان بالا رفتن دمای بدن را می‌دهد، زیرا در اين حالت است که گلبول‌هاي سفيد می توانند  به ويروس‌ها و باکتري‌ها حمله کنند.

آموزش کودکان

kodak

آموزش باید بر نیازهاي فردي دانش آموزان و سطح درك و فهم آنها منطبق باشد یعنـی نوع تکالیف، مقدار آن، و سرعت یادگیري باید بر توانایی هـاي کودکـان مبتنـی باشـد.

پلیس مدرسه

madrese

اداره خاصی از پلیس جهت امور کودکان و نوجوانان در پلیس کشورهای مختلفی چون ایالات متحده، کانادا، استرالیا، اتریش، نروژ، تونس و لبنان تاسیس شده است.

علت چاقی کودکان

kodak

چاقی کودکی، همراه با عوارض زودرس در جوانی و افزایش خطر چاقی بزرگسالی و بیماريهاي مرتبط با آن شامل: بیماريهاي مزمن قلبی- عروقی، هیپرتانسیون و دیابت نوع ۲ است. چاقی، یک بیماري چندعاملی است که عوامل مختلف ژنتیکی و محیطی در ایجاد آن نقش دارند.

درمان شب ادراری کودکان

shabedrari

شب ادراری یکی از اختلالات شایع و مشکل ساز است که بدین صورت تعریف می گردد: دفع مکرر ادرار در لباس یا بستر، در کودکانی که باید از نظر سنی به طور طبیعی کنترل مثانه را کسب کرده باشند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب