رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۰۰:۵۱ ۲۰۲۲/۲۸/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

چیکار کنیم کودکان خواب کافی داشته باشند

خواب کافی کودکان به داشتن وزن ایده آل کمک می کند. تحقیقات نشان داده است کودکانی که خواب کافی ندارند ممکن است بیشتر در معرض چاقی قرار گیرند. کودکانی که خواب و استراحت کافی دارند، انرژی لازم را برای ورزش و فعالیت دارند.

خفگي كودك ناشي از پريدن جسم خارجي

علایم شامل ظاهر شدن ناگهانی خس خس، خر خر و حالت خفگی نشانه پریدن جسم خارجی و انسداد مسیر تنفس کودک است. در این موارد بدون دستکاری و بدون دست کردن در حلق و بدون ضربه به پشت یا فشار بر شکم  می بایست کودک را به مراکز اورژانس منتقل کرد.

خطرات دود سیگار برای کودکان

هوای آلوده به دود سیگار ( که تحت عنوان محیط آلوده به دود دخانیات نیز نامیده می شود) هوایی است که یک فرد سیگاری از طریق بازدم بیرون می فرستد و این دود از یک سیگارت، سیگار یا پیپ روشن خارج می شود.

خطرات اسباب بازی ها

اسباب بازی، در زندگی کودکان نقش مهمی دارد. آنها هنگام بازی با اسباب بازی ها در کنار یادگیری مهارت های حرکتی و کلامی، یاد می گیرند که چطور چیزهایی را که دارند با دیگران تقسیم کنند و چطور تصورات و ذهنیات شان را به شکل بکشند.

علت خروپف کودکان

خروپف باعث می شود که کودک خواب شبانه با کیفیتی نداشته باشد و به اندازه کافی خستگی به در نبرد. خروپف فقط یک سر و صدای اضافی نیست بلکه می تواند نشان دهنده وجود برخی مشکلات و یا حتی بیماری ها باشد که نیاز به درمان دارند.
علل خروپف در کودک

تاثیر حلقه زدن بر کودکان

یکی از وسایل کم خطر، ایمن و ارزان قیمت حلقه های لاغری (هولاهوپ) است که می تواند تاثیر بسزایی در سلامت و کاهش وزن ایفا کند. در اینجا به برخی از فواید ورزش با این حلقه ها می پردازیم:

مکمل های غذایی کودکان

تا زمانیکه مصرف ویتامین ها و مواد معدنی از حد مجاز و تعیین شده تجاوز نکند هیچ خطری متوجه سلامتی کودک نمی شود.

حقایقی در مورد چشم نوزادان

چند روز پس از تولد، نوزاد در مقابل نور شدید باید چشمک بزند. مردمک چشم نوزاد در هنگام تولد، در مقابل نور باز و بسته می شود، ولی به علت تنگی شدید مردمک ممکن است والدین متوجه آن نشوند. در شش ماهگی، نوزاد باید به نگاه والدین توجه کند و دید خودش را متوجه آنها نماید.

حقایقی جالب در مورد شیر مادر

مهمترین و جالب ترین نکته در مورد شیر مادر این است که ترکیبات شیر مادر با توجه به سن و نیاز نوزاد تغییر می کند. در ۳ تا ۵ روز اول بعد از زایمان شیر مادر آغوز نامیده می شود که برای نوزاد بسیار ضروری است. آغوز برای نوزاد مانند واکسن  ضد ویروس است.

حسادت کودک به فرزند بعد از خود

کودک در مراحل اولیه رشد، خود محور است یعنی کودک دنیا رابرای خود می خواهد وقتی کودک بعدی به دنیا می آید، اگر فاصله سنی زیر ۴ سال باشد، با آمدن فرزند بعدی قاعدتا خواه یا ناخواه، توجهات معطوف فرزند بعدی می شود بنابراین اگر فرزند اول را در طول دوران بارداری آمده ورود فرزند

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب