رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۴۰:۰۴ ۲۰۲۴/۲۵/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

راهکارهایی برای سلامت و ایمنی کودکان در فضای مجازی

 تا ۶ سالگی کودک به دنبال یادگیری مهارت بوده و ارتباط با فضای مجازی مانع این امر است و در رشد مغز ایجاد مشکل می نماید، لذت سبب ترشح دوپامین در مغز می شود و لذت های دروغین در فضای مجازی با ایجاد این حالت سبب رفتار اعتیادی می گردند.

فلسفه برای کودکان

آموزش تفکر انتقادی در قالب برنامه فلسفه برای کودکان می تواند با ایجاد تغییرات در دیدگاه کودک نسبت به خویش و افزایش توانمندی در سازش با انواع موقعیت های پر چالش و تنش زا و مدیریت کردن چنین موقعیت هایی، همچون سپری در برابر پیامدهای ناشی از اختلالات روانی عمل کرده و به طور

مزایای چندرسانه ای های آموزشی

استفاده از چندرسانه اي هاي آموزشي به ما كمك مي كند بتوانيم مفاهيم را بهتر بياموزيم. چندرسانه اي ها كه تركيبي از متن ،تصوير ،انيميشن و صدا است با ويژگي تعامل يادگيرنده را در آموزش و يادگيري فعال مي سازد.

قصه گویی دیجیتال

با گسترش روزافزون، ابزارهای فناوری در سال های اخیر، نوعی قصه گویی به نام قصه گویی دیجیتال در آموزش مورد استفاده قرار گرفته است.

تاثیر قصه بر کودکان

سنین کودکی و نوجوانی، دوره ای حساس و تاثیرگذار در شکل گیری شخصیت فرد است و نقش عوامل محیطی و آموزشی در این دوره را نمی توان نادیده گرفت. یکی از روش های نوین آموزش، استفاده از ادبیات و بخش های مختلف آن، خصوصا ادبیات داستانی در کلاس درس است.

بازی های غیردیجیتالی برای آموزش ریاضی بهترند

کودکان همیشه به بازی ها و فعالیت های حرکتی علاقه مند هستند و اگر بتوان لذت حاصل از بازی را با درس ریاضی پیوند داد، نگرش مثبت و همچنین بهره وری بیشتر نسبت به درس ریاضی در دانش آموزان ایجاد می شود.  در واقع تلفیق آموزش دروس با بازی می تواند در دوره ابتدایی به رشد مهارت ها

آموزش ریاضی با بازی

هدف از مطالعه ریاضی در سیستم و نظام تعلیم و تربیت آموزش تفکر و اندیشیدن است. بنابراین معلمان محیط های یادگیری را به شکلی طراحی می کنند که پاسخگو با نیازهای علمی و ذهنی فراگیران باشد.

تربیت اسلامی کودکان

در مسیر تربیت، والدین گاهی با ناسازگاری کودک و نوجوان مواجهه می شوند. بنابراین وظیفه آنها ایجاب می کند تا با در نظر گرفتن همه جزئیات موثر در اصلاح و تعلیم و تربیت کودکان بکوشند.
- آماده سازی شخصیتی خویشتن

قبول جنسیت از طرف کودک

در رابطه با قبول نقش جنسی از طرف کودک، والدین در درجه اول اهمیت قرار دارند چرا که به یک دختر و پسر باید یاد داده شود که چگونه یک دختر یا یک پسر باشند و چه خصوصیاتی را باید به عنوان دختر یا پسر بودن داشته باشند.

عواقب نوازش نکردن کودک

فرامن (سوپرایگو) بخشی از ساختار انسان است که از سال اول تولد در روان انسان شکل می گیرد. وقتي کودک نوازش مي شود و مورد توجه قرارمي گيرد و نيازهايش به موقع برطرف مي شود، نوزاد انساني احساس مي كند خوب و با ارزش است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب