رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۲۶:۰۱ ۲۰۲۴/۱۷/۰۴     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

کودک محوری نه کودک سالاری

آموزش کودکان باید همراه و هم سو با نیازها و علاقه های آنان باشد. بزرگسالان باید خود را در جایگاه کودک قرار دهند و بگذارند دنیای زیبایی را که کودک با چشمان کنجکاوش می بیند، بدون تغییر باقی بماند تا آواها، رنگ ها و شادی ها، ابزاری برای تکامل بیشتر و صحیح آنها شود.

تفكر خلاق در کودکان

در نظام برنامه ريزي آموزش و پرورش، يكي از اهداف و اساسي ترين برنامه ها، پـرورش قـدرت تفكر خلاق است. آموزش تفكر خلاق در مدارس به حل مسائل و مشكلات عاطفي و روان شناختي كودكان و نوجوانـان كمـك مـي كنـد.

خودنمایی در کودکان

پدیدۀ خودنمایی به وضوح با یک اختلال روانی شناخته شده به نام اختلال شخصیت نمایشی کاملا مرتبط است.

اهمیت اعتماد به نفس در کودکان

اعتماد به نفس یعنی ایمان به توانایی ها و استعدادهای خویش. اعتماد به نفس بنیادی ترین بخش شخصیت است که بر تمامی جوانب زندگی فرد نفوذ دارد. کودک یا نوجوانی که اعتماد به نفس دارد خود را برای انجام کارها و وظایفش مسئول می داند.

فضای خصوصی کودکان

در كلاس هايى كه از طراحى و فضا سازى هدفمند و تأثيرگذار بر رشد جانبى كودكان برخوردار نيستند، بچه ها يا سرگردان اند و يا تنها به فعاليت هاى "معلم محور" مشــغول اند.

چرا کودکان دروغ می گویند

در بین کارهای بدی که کودکان انجام می دهند، دروغ گویی رایج ترین آنها است. اما به نظر می رسد والدین این گناه را فراتر از گناهان دیگر می دانند، اگر بچه ها کاری را انجام داده اند که نباید انجام می دادند، حتی اگر کم اهمیت باشد، باز هم آن را انکار می کنند.

نقاشي زبان كودك

نقاشي زبان كودك است. نقاشي به ما كمك مي كند تا به دنياي دروني و روح كودك پي ببريم؛ بدانيم چه نيازهايي دارد. خورشيد در نقاشی کودک نشانة امنيت، خوشحالي، گرما، قدرت و به قول روانشناسان به معني پدر است.

چطور به کودکان انگلیسی آموزش دهیم

برای آموزش به کودکان نباید عجله کرد و کودکان را خسته کرد در ابتدا جلسات کوتاه و با فاصله زمانی کم بازدهی بیشتری از جلسات طولانی دارد باید کودک را خسته نکرد بلکه به طرق مختلف او را به علاقمند ساخت؛ کودکان سرگرمی را دوست دارند  استفاده از فلش کارت یک روش عالی برای آموزش و

چرا پدرها به حرف کودکان گوش نمی دهند

با توجه به اینکه کودکان از یک طرف، در هیجان زبان آموزی به سر می برند و از سوی دیگر، برای درونی کردن داده های بیرونی کنجکاو هستند، همواره به دنبال گوش هایی برای شنیده شدن هستند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب