رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۲۳:۰۹ ۲۰۲۱/۱۸/۰۵     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

اصول طراحی عرصه میانی برای بازی کودکان

tarahi

اصول طراحی عرصه میانی مجتمع های مسکونی که منجر به افزایش تحریک حواس و تعاملات اجتماعی کودکان می شود و در انگیزش بازی آنها نیز موثر است به صورت زیر تبیین و راهبردهای طراحی عرضه می گردد:

پیاده راه سازی در شهر ترابزون ترکیه

pyadehrah

مراکز شهری بخصوص مراکز تاریخی شهر به دلیل بافت و مورفولوژی خاص خود و حضور بیش از اندازه سواره شهرها و شهروندان را با مشکلات عدیده اقتصادی-اجتماعی و فیزیکی و زیست محیطی مواجه کرده است، از مهمترین راهکارها برای حل این مشکلات محدود کردن حضور سواره در مراکز شهری با اجرا پرو

معماری رباتیک

memari

این روزها می بینیم و می شنویم که آسمان خراشی در مدت ۴۸ ساعت ساخته شده است، یا مجموعه های طراحی و ساخته شده اند که رویکرد صرفه جویی در مصرف انرژی در آن ها با کمک رباتها محقق شده است.

مقاوم سازی ساختمان با شاتکریت

moghavemsazi

ساختمانهای بنايی به دلیل سهولت تولید، اقتصادی بودن خاصیت عايق بودن و نماسازی ساده در مناطق زيادی از کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

ارتباط معماری مساجد با حضور قلب نمازگزاران

masjed

معماری مساجد گذشته به گونه ای بود که معماران وهنرمندان علاوه بر استفاده از فنون خاص معماری، تمام هنر خویش را به کار می گرفتند تا مسجدی بسازند که جز ءجزء آن سبب آرامش نمازگزار باشد و او را به توحید وخداشناسی رهنمون شود.

طراحی با دســت یا نرم افزار

memari

قبل از ورود فناوریهای دیجیتال به آموزش معماری، طراحی معماری و آموزش آن در کارگاه های طراحی با ابزار دستی انجام می شده است. اما با توسعه این فناوریها، نرم افزارهای کاربردی به حوزه های مختلف ازجمله آموزش طراحی معماری وارد گشته اند.

ساخت و ساز با ربات ها

robat

ربات ها در مقایسه با دیگر ابزارهای ساخت و ساز دیجیتال مانند ماشین آلات سی ان سی، امکانات بیشتری را در زمینه ساخت و ساز در محل فراهم می آورند. اولین مزیت آنها انعطاف پذیر بودن است که می توانند با انواع مصالح در محل سایت کار کنند.

پیاده راه ها

memari

امروزه کاربرد پياده راه ها به ويژه در حفاظت از بافت هاي کهن شهري، جايگاه خود را در مباحث شهرسازي يافته و به عنوان ابزاري مفيد در جهت حفظ فضاهاي بافت شهري کهن و آشتي آن با فضاهاي مدرن شهري و ساکنان آن استفاده مي شود.

معماری وابسته به ابزار نوین

memari

امروزه پیشرفت های تکنولوژی، طراحی و ساخت پروژه های معماری را دگرگون کرده و راه ها و فرصت های جدیدی برای ساخت و تولید فرم های بسیار پیچیده در اختیار گذاشته که اندکی پیش تر ساخت و مونتاژ آنها بسیار سخت و گران بوده اند.

معماري بومی

memaribumi

اولين نامي كه براي معماري بومی نهاده شد «معماري خودجوش» و با ابداع «پاگونه» بود. در اينجا منظور از خودجوش معناي تصادفي بودن آن نيست، بلكه طبيعي بودن آن است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب