رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۱۶:۳۲ ۲۰۲۳/۲۷/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

پنجره های هوشمند

ساختمان هایی را تصور کنید که پنجره های آن مجهز به شیشه هایی است که با توجه به شدت تابش نور خورشید تیره و روشن می شوند.

شیشه های الکتروکرومیک

به تغییر رنگ بازگشت پذیر ماده که بر اثر اعمال جریان الکتریکی یا پتانسیل ایجاد می شود، عموما الکتروکرومیسم گفته می شود. به عنوان نمونه می توان به پنجره الکتروکرومیکی اشاره نمود که به صورت الکترونیکی، تیره و روشن می شود.

کاربرد مصالح هوشمند در معماری

مواد و مصالح هوشمند مصالحی هستند که می توانند با عملکردی هوشمندانه درمقابل تغییرات محیط، مانند موجودات زنده، خود را با شرایط محیطی منطبق سازند.

آجرهای هوشمند

ماده اصلی تشکیل دهنده آجرهای هوشمند بتن با مقاومت بالا می باشد. الگوی ساخت آجرهای هوشمند از لگو (خانه سازی به صورت اسباب بازی) گرفته شده است که در خانه سازی کودکان با اسباب بازی دیده می شود.

شهر هوشمند

می توان سال ۲۰۰۰ را به عنوان نقطه ای برای شروع پیشرفت های شهر هوشمند و ورود فناوری اطلاعات به برنامه ریزی شهری دانست و از همین تاریخ است که شهر هوشمند به معنای هرنوع نوآوری بر مبنای فناوری در حیطه برنامه ریزی شهری و توسعه عملکردهای شهری تکامل یافته است.

معماری بیمارستان های کودکان چگونه باید باشد

بیمارستان ها  از جمله فضاهایى است که بر حالات روحى و روانى کودکان تأثیرمی گذارند و معمارى ضعیف این محیط ها، مى تواند سبب تشدید اختلالات رفتارى و همچنین ترس و اضطراب در آنها گردد و بنابراین توجـه به گرافیک محیطى و چیدمان معمارى این مراکز مى تواند از طریق بهبود ارتباط کود

تکتونیک در معماری

واژه تکتونیک از کلمه یونانی تکتون، به معنای بنا یا نجار گرفته شده است. این کلمه بعدا به آرکی تکتون، یا سازنده ارشد تبدیل شد. تکتوتیک در معماری دو تفسیر اصلی دارد. نظریه ساختار داخلی اثر هنری و تشکیل و پیوند عناصر فرم، برای دستیابی به یک هارمونی.

شهر یادگیرنده

شهر یادگیرنده مفهومی جدید است که هدف آن بسیج منابع برای یادگیری همه شهروندان در تمام طول عمر و همه مکان ها است تا موجب رشد فردی, توسعه اقتصادی و انسجام اجتماعی افراد شود.

استفاده از سیستم زمین گرمایی به جای سیستم خنک کاری و گرمایشی ساختمان

استفاده از سیستم زمین گرمایی به جای سیستم خنک کاری و گرمایشی ساختمان به بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش آلودگی های محیط زیستی کمک می کند. انرژی زمین گرمایی به عنوان یک منبع انرژی پاک و پایدار از اوایل قرن بیستم به طور گسترده ای رواج یافته است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب