رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۳۷:۱۹ ۲۰۲۲/۰۷/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

رابطه التهاب لثه با حمله قلبی

بیماری های قلب و رگها، عامل شماره یک مرگ و میر در آمریکا و احتمالا سراسر جهان، عمدتا با سیگار، عدم تحرک و تنفس در هوای آلوده ارتباط دارند. اما اخیرا عفونت هم به این فهرست عوامل خطر افزوده شده است.

سفید کردن دندان

سفید کردن رنگ دندان با عوامل شیمیایی برای اکسید کردن رنگ دانه های عالی داخل دندان، اصطلاحا سفید کردن نامیده می شود. روش های سفید کردن را می توان بر اساس این که روی دندان زنده یا مرده همچنین بر این اساس که در مطب صورت پذیرد یا خارج از مطب طبقه بندی کرد.

لامینت یا کامپوزیت

لامینت لایه ای از مواد هم رنگ دندان است که برای اصلاح فرم، شکل رنگ و طول دندان ها یا بستن فاصله بین دندان ها و درمان دندان های شکسته روی دندان قرار داده می شود.

علل خونریزی لثه

یکی از علامت های بیماری لثه خون ریزی از لثه ها به صورت خود به خود، هنگام غذا خوردن و یا هنگام مسواک کردن است اما شدت و پیشرفت بیماری با این علامت و به وسیله بیمار قابل تشخیص نیست.

خمیردندان های باستان

اولین خمیردندان شناخته شده در قرن ۴ میلادی و در مصر بوده که مخلوطی از گل های زنبق، نمک فلفل و نعناع در آن یافت شده است.

جرم گیری سفید کردن دندان نیست

انجام جرم گیری دوره ای باعث جلوگیری از تحلیل رفتن لثه و حفظ بافت های استخوانی فک و عامل مهمی در جلوگیری از پوسیدگی دندانی است.

فلوروزیس دندان کودکان

فلوروزیس تغییر در ظاهر سطح مینای دندان است. فلوئوروزیس دندانی با تغییر رنگ شدید دندان در اثر فلوئور اضافی ایجاد می شود و باعث ایجاد درد نمی‌‌شود. این عارضه با پدید آمدن رگه‌های مات سفید رنگ روی دندان‌ها نمایان می‌شود.

آیا بوی بد دهان از بیماری معده است

راه معده یعنی مری به دهان و مجاری تنفسی در موقع بلع بسته است و بیماری های معده باعث رایحه بد در دهان نمی شوند. در حقیقت عفونت های مجاری فوقانی تنفس، به خصوص حلق و سینوس ها و دندان ها و بیشتر از همه زبان منشاء بوی بد دهان است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب