رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۵:۰۷:۴۰ ۲۰۲۳/۲۷/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

چطور دندان مصنوعی را تمیز کنیم

دندان مصنوعی نیز می تواند محل تجمع پلاکت ها و ذرات غذایی باشد. خصوصاً زیر دندان مصنوعی محل بسیار مناسبی برای رشد میکروب هاست. به همین دلیل رعایت بهداشت روزانه دهان کاملا لازم به نظر می رسد. بهداشت نامناسب دندان مصنوعی می تواند منجر به تشکیل جرم و بوی بد دهان شود.

برجسته سازی لب ها

روش های برجسته سازی لب چندان بی خطر نیستند و اگر ژل های غیراستاندارد را به لب هایتان وارد کنید و یا این کار به وسیله افراد غیر متبحر انجام شود باید منتظر ناقرینگی و بد شکل شدن لبهایتان باشید.

آفت دهان

 آفت  از شایع ترین بیماری های دهانی است که  درون یا روی دهان ایجاد می شود و علل آن بسیار متفاوت است و از طیف شدت متفاوتی برخوردار است، از یک عده که اغلب در دهان ایجاد می شود و به خودی خود بهبود می یابد تا زخم های بزرگ و متعددی که به سختی درمان می شوند.

تبخال

تبخال توسط ویروس هرپس سیمپلکس نوع ۱ ایجاد می شود و مانند هرپس سیمپلکس نوع ۲ که مشکلات تناسلی ایجاد می کند، این ویروس هم مسری است.

آسیب های دندانی کودکان

دندان ها، لثه، استخوان های فک، اجزای یک سیستم با کار مشترک جویدن و خرد کردن غذا هستند استخوان محل استقرار دندان است و لثه از استخوان محافظت می کند. وجود دندان روی آرواره ها باعث ثبات و سلامتی استخوان می شود.

رابطه التهاب لثه با حمله قلبی

بیماری های قلب و رگها، عامل شماره یک مرگ و میر در آمریکا و احتمالا سراسر جهان، عمدتا با سیگار، عدم تحرک و تنفس در هوای آلوده ارتباط دارند. اما اخیرا عفونت هم به این فهرست عوامل خطر افزوده شده است.

سفید کردن دندان

سفید کردن رنگ دندان با عوامل شیمیایی برای اکسید کردن رنگ دانه های عالی داخل دندان، اصطلاحا سفید کردن نامیده می شود. روش های سفید کردن را می توان بر اساس این که روی دندان زنده یا مرده همچنین بر این اساس که در مطب صورت پذیرد یا خارج از مطب طبقه بندی کرد.

لامینت یا کامپوزیت

لامینت لایه ای از مواد هم رنگ دندان است که برای اصلاح فرم، شکل رنگ و طول دندان ها یا بستن فاصله بین دندان ها و درمان دندان های شکسته روی دندان قرار داده می شود.

علل خونریزی لثه

یکی از علامت های بیماری لثه خون ریزی از لثه ها به صورت خود به خود، هنگام غذا خوردن و یا هنگام مسواک کردن است اما شدت و پیشرفت بیماری با این علامت و به وسیله بیمار قابل تشخیص نیست.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب