رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۲:۲۰:۴۰ ۲۰۲۱/۲۲/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ارتباط پوسیدگی دندان با اضافه وزن

dandan

چاقي يك بيماري مزمن و چنـد فـاكتوري اسـت كـه بـا عوامل مختلف فيزيولوژيـك، متابوليـك، ژنتيـك و تغذيـهاي مرتبط است. عدم فعاليت بدني بهعنوان مهمترين عامل افزايش شیوع چاقی عنوان شده است.

مسواک طبیعی

علیرغم اینکه روز به روز وضعیت بهداشت دهان و دندان در جهان رو به بهبود است به عکس پوسیدگی دندان و بیماریهای لثه بیشتر می گردد.

اصول طراحي لبخند

امروزه ايجاد يك لبخند زيبا در حرفه ارتودنسي به اصول طراحي لبخند معروف شده اند.

بوی بد دهان

یکی از تبعات عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بوی بد دهان است. هالیتوزیس یا بوی بد دهان صدها سال است که ذهن بشر را به خود معطوف کرده است و در متون کهن نیز در این باره و در مورد روش های درمانی آن مطالبی به چشم می خورد.

روش های سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها یک راه موثر  محافظه کارانه برای اصلاح رنگ دندان های تغییر رنگ یافته است. به طور معمول سه روش برای سفیدکردن دندان های زنده وجود دارد که شامل سفید کردن در مطب، سفید کردن در منزل و سفید کردن با مواد سفیدکننده بدون نسخه است.

چرا دندان کودکان در کشورهای پیشرفته کمتر دچار پوسیدگی می شود

dandankodakan

نتایج بررسیهاي اپیدمیولوژیک کشورهاي صنعتی اروپایی و آمریکایی شمالی در دهه هاي اخیر نشان دهنده سیر سریع نزولی پوسیدگی دندان در کودکان و جوانان این کشورها می باشد .از طرف دیگر بر مبناي تحقیقات کلینیکی، تجربی و اپیدمیولوژیک توافق عمومی وجود دارد که شیوع پوسیدگیهاي دندانی د

ويروس کرونا و دندانپزشکي

coronavirus

در وضعيت بحراني کرونا، انجام درمان هاي اورژانسي دندانپزشکي و مشاوره تنها تحت پوشش حفاظتي فيزيکي کامل ( گان، دستکش، کلاه، عينک محافظ، شيلد و ...) ساکشن قوي و تهويه مناسب قابل انجام است.

نانو در دندانپزشکی

nanodardandanpezeshki

ورود ذرات نانو به رشته دندانپزشکی باعث پیشرفت های قابل توجهی در این رشته شده است که از جمله می توان به جلوگیری از پوسیدگی، ارتقاء خواص ضدمیکروبی مواد، ارتقاء خواص مکانیکی مواد و غیره اشاره کرد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب