رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۰۱:۳۳ ۲۰۲۲/۲۸/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

خمیردندان های باستان

اولین خمیردندان شناخته شده در قرن ۴ میلادی و در مصر بوده که مخلوطی از گل های زنبق، نمک فلفل و نعناع در آن یافت شده است.

جرم گیری سفید کردن دندان نیست

انجام جرم گیری دوره ای باعث جلوگیری از تحلیل رفتن لثه و حفظ بافت های استخوانی فک و عامل مهمی در جلوگیری از پوسیدگی دندانی است.

فلوروزیس دندان کودکان

فلوروزیس تغییر در ظاهر سطح مینای دندان است. فلوئوروزیس دندانی با تغییر رنگ شدید دندان در اثر فلوئور اضافی ایجاد می شود و باعث ایجاد درد نمی‌‌شود. این عارضه با پدید آمدن رگه‌های مات سفید رنگ روی دندان‌ها نمایان می‌شود.

آیا بوی بد دهان از بیماری معده است

راه معده یعنی مری به دهان و مجاری تنفسی در موقع بلع بسته است و بیماری های معده باعث رایحه بد در دهان نمی شوند. در حقیقت عفونت های مجاری فوقانی تنفس، به خصوص حلق و سینوس ها و دندان ها و بیشتر از همه زبان منشاء بوی بد دهان است.

جرم گيري دندان

پلاک ميکروبي مهمترين عامل ايجاد بيماري هاي لثه و پوسيدگي هاي دنداني است که موجب ايجاد جرم هاي دنداني مي شود. جرم هاي دنداني باعث بوي بد دهان و بدشکلي دندان ها و نيز تخريب لثه ها و لق شدن دندان مي شوند.

آبسه دندان

آبسه دندان چرک هایی است که در اطراف ریشه جمع شده و موجب عفونی شدن آن می شود که در صورت عدم درمان به موقع ممکن است به فضاهای عمقی مانند اطراف حلق، مجرای تنفس و حتی مغز راه یافته و باعث انسداد راه های هوایی و درگیری پرده های مغز و خون شود.

پوسیدگی دندانی کودکان

پوسیدگی دندانی پوسیدگی دندانی بیماری عفونی باکتریایی مسری و قابل پیشگیری است که در ایجاد آن عوامل متعددی نقش دارند و در سالهای اخیر در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه افزایش یافته است.

چرا ارتودنسی مهم است

از دیرباز دندانهای نامنظم، درهم و برهم و بیرون زده برای بعضی از افراد به عنوان یک مشکل مطرح بوده است و پیشینۀ تلاش برای رفع آنها دست کم به ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

تاثیر نوشابه بر دندان

زندگی امروزی مصرف رو به افزایش نوشیدنی های گازداررا سبب شده است. نوشابه ها حاوی مقادیر بالایی فسفر در مقابل مقادیر کم کلسیم هستند، که می تواند باعث تغییر نسبت کلسیم و فسفر در بدن و دفع زیاد کلسیم از بدن شود.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب