رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۰۳:۴۹ ۲۰۲۱/۲۶/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

چرا دندان کودکان در کشورهای پیشرفته کمتر دچار پوسیدگی می شود

dandankodakan

نتایج بررسیهاي اپیدمیولوژیک کشورهاي صنعتی اروپایی و آمریکایی شمالی در دهه هاي اخیر نشان دهنده سیر سریع نزولی پوسیدگی دندان در کودکان و جوانان این کشورها می باشد .از طرف دیگر بر مبناي تحقیقات کلینیکی، تجربی و اپیدمیولوژیک توافق عمومی وجود دارد که شیوع پوسیدگیهاي دندانی د

ويروس کرونا و دندانپزشکي

coronavirus

در وضعيت بحراني کرونا، انجام درمان هاي اورژانسي دندانپزشکي و مشاوره تنها تحت پوشش حفاظتي فيزيکي کامل ( گان، دستکش، کلاه، عينک محافظ، شيلد و ...) ساکشن قوي و تهويه مناسب قابل انجام است.

نانو در دندانپزشکی

nanodardandanpezeshki

ورود ذرات نانو به رشته دندانپزشکی باعث پیشرفت های قابل توجهی در این رشته شده است که از جمله می توان به جلوگیری از پوسیدگی، ارتقاء خواص ضدمیکروبی مواد، ارتقاء خواص مکانیکی مواد و غیره اشاره کرد.

خواص چوب درخت مسواک

derakhtmesvak

سالوادورا پرسیکا یا همان مسواک یک گیاه بیابانی است که در عربستان، ایران، شمال غرب هند تا آفریقا می روید. شاخه ها و ریشه های این گیاه به طور گسترده ای به عنوان چوب تمیز کننده دندان به کار برده می شوند.

کاربرد طب سوزنی در دندانپزشکی

tebsuzanidardandanpezeshki

کنترل درد یکی از مهمترین وظایف دندان پزشک است. داروهای مسکن غیر استروئیدی دارای اثرات تسکین بخش موثری هستند. با این حال، این داروها دارای عوارض جانبی زیادی همانند مشکلات گوارشی، خشکی دهان، واکنش پوستی، خواب آلودگی، خستگی، افسردگی، اسهال، استفراغ و دردهای شکمی می باشند.

نقش والدین در مراقبت از دندان های کودکان

danankodakan

حدود شش ماهگی دندان های شیری شروع به رویش می کنند و از سن شش سالگی دندانهای دائمی شروع به رویش می کنند. پوسیدگی دندان معمولا از زمان خردسالی شروع می شود، ولی علائم آن ممکن است تا چند سال، هم از نظر کودک و هم از دید والدین و دندانپزشک، مخفی بماند.

گیاهانی برای بهداشت دهان و دندان

geyahanmesvak

خمیردندان ها و دهان شویه ها مهمترین محصولاتی هستند که برای دهان و زیبایی استفاده می شوند. گیاهان و ترکیبات آنها با داشتن اسانس ها و عصاره های مختلف؛ دارای توان بالقوه جهت جایگزینی با داروهای شیمیایی هستند.

تاثیر گیاه مسواک بر دندان

chobemesvak

گیاه مسواک برای تمیز کردن دندان استفاده گسترده ای دارد و در مناطقی مانند هند، پاکستان، ایران، عراق، عربستان سعودی و غیره استفاده می شود.

اثر چای سبز بر دهان و دندان

chayesabz

چای به عنوان یکی از پر مصرف ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان می باشد و حاوی پلی فنول ها، کافئین، فلاوونول ها، تئین و ترکیبات معطر است.

تاثیر سن بر زیبایی لبخند

labkhand

در طی تعاملات اجتماعی و در حین صحبت کردن با افراد، عمده توجه ما معطوف به دهان و چشمان افراد است. از آنجائیکه دهان، مرکز برقراری ارتباط و مکالمات در صورت محسوب می شود، ظاهر زیبای ناحیه دهان در حین لبخند زدن، بخش عمده ای از جذابیت صورت را تشکیل می دهد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب