رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۱۶:۱۷ ۲۰۲۱/۱۸/۰۵     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

رباتها

robat

انسان ها از گذشته های دور همیشه آرزو داشتند که روزی بتوانند ماشین هایی را در اختیار داشته باشند که انجام بسیاری از اموری که به آنها محول می شود را بر عهده گیرند و از دستورات آنها اطاعت کنند.

ماشین های تولید گفتار چگونه تولید شدند

seda

تصور اينکه يک ماشین بتواند گفتار تولید نمايد سالهاست که با بشر بوده است، اما تحقق وجود چنین ماشینهايی در طی۵۰ سال گذشته محقق شده است.يکی از اولین کاربردهاي سنتزگفتار در سال ۱۹۳۶ اتفاق افتاد.

بازیابی اطلاعات موسیقی

musighi

با افزایش روز افزون حجم داده های موسیقی دخیره شده در منابع قابل دسترس و گوناگون، نیاز به سیستم های خودکار بازیابی و استخراج اطلاعات از موسیقی اهمیت ویژه ای یافته است.

امنیت اینترنت اشیاء

internetashya

اینترنت اشیاء را می توان بزرگترین و جدیدترین بازاری دانست که می تواند فرصت های بسیار زیادی را برای بنگاه های اقتصادی در حوزه های مختلف ایجاد کند. هد ف اینترنت اشیاء به ظاهر ساده است  و ظرفیت های زیادی پیرامون آن دیده می شود.

تصویربرداری شبکیه

shabakieh

تصویربرداری پزشکی روش و فن برای تولید تصویر از بدن انسان است. هدف تصویربرداری می تواند تشخیص بیماری یا پیگیری درمان باشد. در یک دسته بندی عمده می توان دستگاه های تصویربرداری را به دو دسته ساختاری و عملکردی تقسیم بندی کرد.

حاشیه نویسی تصویر چیست

tasvir

افزایش تعداد تصاویر در وب، لزوم دسته بندی و بازیابی مؤثراطلاعات اهمیت بیشتری پیدا کرده است. همین امر سبب شده است که در سالهای اخیر وجود معنا در وب به ویژه در مورد مالتی مدیا از جمله تصویر مورد توجه محققان قرار بگیرد. اکثر روشهای قدیمی از ویژگیهای تصویر شبیه رنگ، بافت و

دی ان ای کامپیوتری

DNA

دی ان ای یک حافظه رشته ای از الفبای چهار حرفه A،T، C و G است و تمامی اطلاعات یک موجود در آن دخیره می شود. این الفبای چهارحرفه به صورت دانه های تسبیح با پیوند کووالانسی به یکدیگر وصل می شوند و یک رشته از دی ان ای را می سازند.

حافظه های زیستی

hafezehzisti

داده های موجود در جهان به صورت غیرقابل کنترلی در حال افزایش است. به دلیل افزایش شبکه های اجتماعی، فضاهای بارگذاری داده، فضاهای ابری، داده های پزشکی و داده های اینترنت اشیاء، مدیریت داده در ذخیره سازهای کنونی را با مشکل مواجه کرده است.

حسگرهای بلور فوتونی

hesgarfotoni

حسگرهای زیستی ساختارهایی هستند که توانایی تشخیص گونه های شیمیایی و بیولوژیکی را دارند. اخیرا با توجه به پیشرفت فناوری در زمینه الکترونیک و کاهش ابعاد ادوات الکترونیکی، گرایش به استفاده از میکروحسگرها و نانوحسگرها به شدت افزایش یافته است.

تشخیص فعالیت های انسان با هوش مصنوعی

hushmasnoei

تشخیص فعالیت های انسان یکی از زمینه های کاربردی در حوزه هوش مصنوعی است که در سال های اخیر توجه بسیاری از پژوهشگران در زمینه های مختلف را به خود جلب کرده است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب