رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۱۷:۰۵ ۲۰۲۲/۳۰/۱۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

استفاده از فناوری نانو در پیل های سوختی

پیل های سوختی به دلیل راندمان بالا، عدم انتشار آلاینده‌های زیست‌محیطی، چگالی توان بالا، عدم وجود قطعات متحرک و عدم ایجاد ارتعاش و صدا، تجهیزات مطلوبی برای تولید انرژی از ظرفیت‌های بسیار کم تا نیروگاه‌های بسیار بزرگ به حساب می‌آیند.

تاثیر فناوری نانو در کاهش آلودگی محیط زیست

استفاده از نانو تکنولوژی برای تولید مواد با بهره بالا عبارت است از ایجاد یک شرایط کاملا کنترل شده و دقیق و استفاده از این شرایط برای چیدمان منظم اتمها و تولید مواد در مقیاس نانو است. بنابراین نمی توان این تکنولوژِی را منحصر به رشته علمی خاصی دانست.

حسگرهای نانو

نانو تکنولوژی علم ساختمان اتم به اتم مواد جدید با خواص مورد نظر است که هنوز در آغاز راه خود در جهان قرار دارد و آینده بسیار روشنی برای آن پیش بینی می شود. این علم با کنترل مواد در مقیاس مولکولی، گشایش اسرار طبیعت در تمام عرصه ها را نوید می دهد.

استفاده از فناوری نانو برای تصفیه هوا

فناوری نانو نشان داده است که پتانسیل خوبی به عنوان جاذب برتر براي حذف  انواع مختلفی از مواد آلاینده آلی و معدنی هم در محیط آبی و هم در هوا ىارنى و گازهای سمی در محیط می تواند توسط فن آوری نانو برطرف شود.

لباس های هوشمند

سیستم های چون حسگرهای منسوجات، داده ها و پردازش آنها همراه با انتقال و اعلام هشدارهای مربوطه بوسیله زنگ یا آلارم همگی را می توان در یک لباس به کار برد و آن را تحت عنوان لباس هوشمند نامید.

نانو رباتها

نانو رباتها علمی کاملا جدید است. نانوبات ها روبات هایی به اندازه سلول های خون هستند که قادر به حرکت درون مویرگ های مغز هستند. این نانوبات ها قادر به ارتباط با نورون های بیولوژیک خواهند بود. این نانوربات ها از طریق تزریق و یا بلع وارد بدن انسان ها می شوند.

تعطیلات در سال ۲۰۵۰ چگونه خواهد بود

در سال ۲۰۵۰ هواپیماهای غول پیکر بوئینگ و ایرباس که از ۴۰ سال پیش در آسمان ها به پرواز درآمده اند، در آستانه بازنشستگی هستند و به جای آنها هواپیماهای لوکس و پاکی به پرواز در خواهند آمد که قادر خواهند بود تا ۲ هزار نفر را در مدت زمان بسیار کوتاهی جا به جا کنند.

بازی های رایانه ای و ورزش در سال ۲۰۵۰ چگونه خواهند بود

در سال ۲۰۵۰، علاقه مندان به بازی های رایانه ای و ورزش، صرفا بازیکن و گیمر محسوب نمی شوند بلکه می توان آنها را به معنای واقعی کلمه بازیگر نامید، چرا که در آن زمان، شما نه فقط با دست بلکه با تمام اعضای بدنتان در بازی ها شرکت می کنید و تمام حرکت های بیرونی و فعل و انفعالات

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب