رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۹:۲۱:۱۴ ۲۰۲۱/۲۶/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ربات های ۴ پا

امروزه یکی از حوزه های پرچالش علوم مهندسی حوزه رباتیک می باشد. رباتهای متحرک بسیار مورد توجه دانشمندان این حوزه می باشد.

ربات‌های چرخ‌دار

ربات‌های چرخ‌دار کاربردهای متنوعی در محیط‌های صنعتی، آزمایشگاهی، هنری، فیلم‌سازی و غیره دارند. در ربات‌های چرخ‌دار انتخاب نوع چرخ و نوع پلتفرم به شرایط محیطی، نحوه حرکت ربات و درجه آزادی حرکتی ربات بستگی دارد.

چاپ سه‌بعدی در داروسازی

اخیراً فناوری چاپ سه‌بعدی وارد صنعت داروسازی شده است و در آوگوست ۲۰۱۵ تاییدیه اف‌دی‌ای (FDA) خود را به اسم محصولات دارویی سه‌بعدی دریافت کرد.

رباتهای کروی

در میان انواع مختلف رباتهای سیار، رباتهای کروی در پانزده سال اخیر به طور فزایندهای مورد توجه محققین واقع شده اند. ربات کروی به رباتهای سیار کروی شکل مجهز به مکانیزم محرک داخلی که روی زمین بر اثر غلتیدن پوسته خارجیشان حرکت می کنند اطلاق می شود.

کاربردهای چاپ ۴ بعدی

به علت مزایای متعدد در طراحی چاپ ۴بعدی می توان این نتیجه را دریافت که این فرآیند نقش باورنکردنی در آیندهای نه چندان دور خواهد داشت. از جمله این مزایا، ساختارهای چاپ شده را می توان به راحتی با کمترین هزینه و کاهش نیروی کار و حمل و نقل استفاده کرد.

مکانیزم چاپ ۴ بعدی

چاپ ماده از یک جزء یا چاپ موادی که از چند جزء تشکیل شده اند، از طریق چند تکنیک ساخت افزایشی صورت می پذیرد. این تکنیکها شامل این موارد می شوند: تکنولوژی ذوب انتخابی تکنولوژی پلی جت و تکنولوژی استریولیتوگرافی.

اصول فرآیند چاپ ۴ بعدی

ساخت افزایشی از مواد هوشمند و تحت تاثیر محیط و زمان به عنوان فرآیند چاپ ۴بعدی نامیده می شود. چاپ ۴ بعدی فرآیند چاپ مواد چندگانه است. در این ساختار چاپی، توانایی تغییر شکل مستقل در طول زمان مورد بحث است.

ساخت افزایشی یا چاپ ۳بعدی

ساخت افزایشی یا چاپ ۳بعدی که به عنوان تولید لایه ای نیز نامیده می شود، روش ساختی است که در آن قطعات به صورت لایه ای از مواد روی یک بستر، چاپ خواهند شد. این روش یک روش تولید نمونه سریع با دقت بالا است.

چاپ ۴بعدی

چاپ ۴بعدی یک فناوری جدید است که در دسته فناوری ساخت افزایشی به عنوان فناوری به روزرسانی شده از فناوری چاپ ۳بعدی عرضه شده است. فرآیند چاپ ۴بعدی با درنظرگرفتن بعد زمان به چاپ ۳بعدی مورد استفاده قرار گرفته می شود.

دستکش هایی ویژه برای کمک به افرادی که ناتوانی در ناحیه دست دارند

ضعف عملکرد عضلات ناحیه دست که عمدتا بر اثر عارضه سکته مغزی رخ می دهد، به شدت بر سلامت جسمی و روانی بیمار تاثیرگذار است. به گونه ای که بیمار به منظور انجام ساده ترین فعالیتهای روزانه خود نیازمند کمک رسانی افراد دیگر می شود.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب