رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۲:۲۹:۳۴ ۲۰۲۱/۲۲/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

تاثیر ورزش بر ویتامین د در زنان مسن

کمبود ویتامین د یک معضل بزرگ در سلامت عمومی به شمار می رود که شیوع آن در دنیا در حال گسترش است. گزارش ها حاکی از آن است که یک بیلیون نفر در سراسر جهان دچار کمبود ویتامین د هستند.

غذاهای فراسودمند

امروزه در بسیاری از جوامع نقش غذا در سلامت و تغذیه انسان از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طوری که نقش اولیه غذا به عنوان منبع انرژی و رشد به نقش بیولوژیکی اجزای آن روی سلامتی انسان تغییر یافته و بازار تولید و مصرف مواد غذایی به سوی غذاهای فراسودمند رهنمون شده است.

کمبودویتامین د

کمبود ویتامین د یک مشکل بهداشتی در سراسر جهان است؛ به طوری که حدود یک میلیارد نفر از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند. ویتامین د عامل ضروری برای تنظیم متابولیسم مواد معدنی و بافت استخوان در بدن است بنابراین نقش مهمی در سلامت، رشد و باروری انسان دارد.

تاثیر زنجبیل در کاهش وزن و دیابت

laghari

امروزه استفاده از گياهان دارويي براي درمان بیماريها گسترش يافته است. زنجبیل به عنوان ادويه به صورت گسترده در سراسر جهان به کار مي رود.

رابطه تغذیه با افسردگی در سالمندان

یکي از عواملي که منجر به کاهش کارايي و افزايش مرگ و مير سالمندان مي گردد، افسردگي است. يافته هاي تحقيقات حاکي از آن است که افسردگي جزء شايعترين اختلالات رواني افراد سالمند است و تقريباً يک چهارم افراد ۶۵ سال به بالا از افسردگي رنج مي برند.

تاثیر رژیم غذایی بر استرس

رژيمهاي کم کربوهيدرات با مقادير بالاي چربي و پروتئين مي تواند به خوبي باعث کاهش وزن و همچنين بهبود کنترل قند و چربي خون شود.

خواص پسته وحشی

نقش گياهان مختلف در كاهش چربـي هـاي خـون و در نتيجـه كـاهش بيماريهاي قلبي از جمله بيماري عروق كرونر بـه درسـتي شـناخته شده است. در اين رابطه مي توان از شنبليله، شويد، بـرگ درخـت گردو، پسته وحشی و غیره نام برد.

خواص برگ انگور

میــوه انگــور بــه صــورت نــارس (غــوره)، رســيده و خشــك شده (كشمش) اسـتفاده مـي شـود. بـا ايـن وجـود از بـرگ انگـور نـدرتاً در بعضـي از كشـورها از جملـه ايـران در تهيـه غـذا (دلمـه برگ مو) استفاده مي شود.

کارکرد روی در بدن

اهميت روي براي ادامه حيـات حيوانـات در سـال ۱۹۳۴ و برای تغذیه انسان در سال ۱۹۶۰ میلادی مشخص گردید.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب