رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۱۳:۱۵ ۲۰۲۱/۲۶/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

بیسکوریت های غنی شده با پروتئین

بیسکویت‌ها که به علت طعم خوب، مصرف راحت و قیمت مناسب به صورت گسترده در سرتاسر جهان مصرف می‌شوند، دارای پتانسیل بسیار مناسبی برای غنی‌سازی هستند.

غذای مناسب برای ماه رمضان از نظر طب سنتی

ramazan

غذای مخصوص ماه رمضان: شله‌زرد، فرنی یا شیربرنج است و برای شروع افطار خوب است. اگر معده مرطوبی دارید روی آنها کمی دارچین و سیاه‌دانه بریزید. بد نیست که برای تقویت دهانه معده، همراه با فرنی، شله‌زرد یا شیر‌برنج‌تان کمی مربا بخورید.

 یک دستور غذایی عمومی در ماه مبارک رمضان

ramazan

در ماه مبارک رمضان نیز مانند همیشه پیروی از برنامه غذایی متنوع و متعادل شامل چهار گروه اصلی غذایی (نان و غلات، میوه ها و سبزیها، گوشت و حبوبات و تخم مرغ، شیر و لبنیات) ضروری است.

تغذیه در ماه رمضان

taghzieh

روزه‌داران در ایام ماه رمضان باید از تمام گروه‌های غذایی، یعنی نان و غلات، میوه‌ها و سبزی‌ها، گوشت و حبوبات، تخم‌مرغ و لبنیات استفاده کنند؛ بعلاوه مصرف سه وعده غذایی یعنی سحری، افطاری سبک با کالری پایین و شام برای روزه‌داران ضروری است.

باورهای غلط در مورد کلسترول تخم مرغ

tokhmemorgh

تخم مرغ یکی از مواد غذایی بسیار مغذی است که در بقاء و رشد انسان، نقش بسیار حیاتی دارد. تخم مرغ منبع اصلی مواد مغذی مانند پروتئینها، چربی، اسیدهای چرب اشباع و غیراشباع، کلسترول، کولین، فوالت، آهن، کلسیم، فسفر، سلنیوم، روی و ویتامینهای A ،K ، E ،D ،B۱۲ ،B۶ ،B۲

ضرورت مصرف ماهی در دوران بارداری

bardari

مصرف ماهی و آبزیان برای خانمهای باردار و شیرده نه تنها مفید بلکه ضروری است؛ زیرا این ماده غذایی در رشد مغز و تکامل عصبی جنین و کودک شیرخوار مؤثّر است.

پیشگیری از سرطان روده با مصرف ماهی

mahi

مطالعات نشان داده است که ماهی و روغن ماهی، خطر ابتلا به بیماریهای مزمن (مانند بیماریهای قلبی- عروقی، متابولیکی و التهابی) را کاهش می دهد و ممکن است در درمان بیماری مفید باشد.

چطور مصرف ماهی مانع چاقی می شود

chaghi

چاقی، یکی از اختلالاتی است که بسیاری از افراد به آن مبتلا بوده و به علت عوارض ناگواری که در پی دارد، سلامت جامعه را دچار مخاطره می کند. ماهی به علت داشتن ترکیبات خاص، موجب تحریک اکسیداسیون (سوختن) چربی در بدن و در نتیجه کاهش توده چربی بدن می شود.

عسل

asal

ترشحات مواد قندي درختان و شهد گلها و گیاهان که توسط زنبور عسل جمع آوري، فرآوري و ذخیره می شود عسل نام دارد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب