رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۱۸:۰۴ ۲۰۲۲/۲۸/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

خفاش ها پرنده نیستند

برخلاف تصورت اکثر افراد، هیچ کدام از اعضای راسته خفاش از نظر طبقه بندی علمی در رده پرندگان قرار نمی گیرند، بلکه آنها متعلق به پستانداران هستند. خفاش ها تنها پستاندارانی هستند که توانایی پرواز دارند. نکته مهم در خصوص نحوه پرواز خفاش ها، وضع شناور آنها در پرواز است.

خطرناک ترن نژادهای سگ

عوامل مختلفی برای تعیین میزان خطرناک بودن سگ ها وجود دارد و البته این مساله از نظر بسیاری از محققان مردود است. پس شاید درست نباشد که بی رحمانه به یک سگ برچسپ خطرناک بزنیم.

نگهداری خرگوش در منزل

خرگوش ها فعال، بازیگوش و با قابلیت دست آموز شدن هستند. تماشای آنها سرگرمی جالب و پرنشاطی است و به طور کلی اگر نکات بهداشتی و ایمنی در نگهداری خرگوشها توسط نگهدارنده لحاظ شود می تواند حیوان خانگی مناسبی برای کسانی که قابلیت نگهداری آن را دارند باشد.

حس برتر در حیوانات

مشاهده دنیای اطراف در طیف نوری نزدیک به فرابنفش، در بین پرندگان، حشرات، ماهی ها، خزندگان و در مقیاس کمتر برای پستانداران، امری طبیعی است. زنبورهای عسل می توانند طول موج های بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نانومتر را ببینند.

حقایقی در مورد کرکس

کرکس یا لاشخور پرنده ای است که با وجود نقش تاثیرگذارش در زندگی بشر و پاک سازی طبیعت همواره منفور بوده و به آن کم لطفی شده است. کرکس از مردار حیوان و گاه انسان تغذیه می کند. مرداری که ممکن است پر از عفونت و بیماری باشد.

حقایقی در مورد کوسه ها

کوسه ها با خوردن موجودات ضعیف و زخمی، در بالای چرخه غذایی دریایی قرار می گیرند. آنها با این کار به حفظ تعادل در سیستم طبیعت کمک می کنند. از معروفترین کوسه ها می توان به کوسه سفید، کوسه ببری و کوسه سرچکشی اشاره کرد. کوسه ها ماشین هایی هستند که برای شکار تنظیم شده اند.

فلامینگوها

فلامینگوها یکی از شناخته ترین پرندگان جهانند که در دریاچه های کم عمق، باتلاق های جنگل های حرا و جزایر شنی  آفریقا، آسیا و آمریکا زندگی می کنند. كلمه فلامينگو از واژه اسپانیایی و لاتین فلامنکو به معنی آتش گرفته شده و به رنگ روشن پر این پرندگان اشاره دارد.

حقایقی جالب در مورد کلاغ ها

یکی از شاخص ترین ویژگی های کلاغ ها این است که در هر زیستگاهی از مناطق سرد و یخ زده گرفته تا کوهستان ها، دشت ها، مزارع، علفزارها و حتی شهرها می توانند زندگی کنند.

حفاظت از کوسه ها

واقعیت این است که حتی حیوانات ترسناکی همچون کوسه ها نیز به حفاظت نیاز دارند. آمارها نشان می دهد سالانه به طور متوسط حدود پنج نفر یا احتمالا کمی بیشتر به طور ناخواسته مورد حمله های پیش بینی نشده کوسه ها قرار می گیرند.

حیوانی که عمر جاوید دارد

هایدرا جانوری است با ظاهری شبیه به یک لوله نیم اینچی ژله ای که در آّب های سراسر دنیا زندگی می کند و اگر همه چیز مرتب باشد و مورد حمله قرار نگیرد می تواند تا ابد زنده بماند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب