رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۸:۵۸:۳۰ ۲۰۲۲/۰۷/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

دراج

دراج با جثه متوسط و اندازه در حدود ۲۵ تا ۳۵ سانتیمتر می باشد. جنس نر و ماده در این پرنده با هم متفاوت است.

مواجه با گرگ

خصلت رفتاری گرگ ها به گونه ای است که از مواجه با انسان خودداری می کنند. این در حالی است که در مورد خرس و گربه وحشی و حتی سگ خانگی این چنین نیست و اگر حمله ای صورت گیرد بدانید که یا از روی گرسنگی بوده است و یا اینکه اشتباهی رخ داده است.

فیل

گله های فیل که شامل ۱۰ فیل نر و تعداد متفاوتی فیل ماده است یکی از منسجم ترین گله ها در کل جوامع حیوانی در جهان است. در این گروه ها معمولا فیل های ماده به یافتن غذا و مراقبت از بچه فیل ها می پردازند و تنها اگر بمیرند و یا توسط انسان به دام بیافتند از گروه جدا می شوند.

تعیین سن اسب از روی دندان

برای تعیین سن اسب به وسیله ارزیابی دندان پیش می توان تخمین زد ولی گام اول تمایز دادن بین دندان شیری و دندان دایمی اسب می باشد، که در این جا تغییرات نوع و فرم دندان های اسب را از ابتدای تولد تا سنین بالاتر توضیح می دهیم:

در مواجه با مارها چیکار کنیم

مارها خزندگانی هستند که تمایل زیادی به آفتاب گرفتن در ابتدای صبح و هنگام غروب دارند. فاصله ای که مارها می توانند به انسان حمله کنند بر حسب نوع مار متفاوت است ولی آنها معمولا بیش از فاصله ۵۰ سانتی متری قادر به حمله نیستند.

در مواجهه با خرس چه کار باید کرد

خرس ها حیوانات ترسویی هستند و به محض دیدن انسان یا حس کردن بوی آن پا به فرار می گذارند اما اگر خرس ماده بچه داری یا خرسی که جای خواب زمستانی پیدا نکرده با شما روبرو شود خطر جان شما را تهدید می کند.

شیرهای سفید

شیرهای سفید جزء نادرترین مخلوقاتی هستند که اکثر مردم حتی در مورد آنها نشنیده اند.

مرغ مینا

 مرغ مینا پرنده ای باهوش است که قدرت تقلید صدای فوق العاده ای دارد و می تواند کلمات زیادی را بیاموزد و صداهای اطرافش مانند صدای زنگ خانه یا تلفن یا دزدگیر ماشین و.... را به خوبی تقلید کند تا به انجا که به اشتباه بیفتید که مثال این صدای تلفن است یا مرغ مینا.

خیار دریایی

خیار دریایی یکی از گروه های مهم خارپوستان است که نام خود را به دلیل شباهت خود به خیار به دست آورده است؛ اما سطح بدن آن لایه ای نرم و چرم مانند است که روی صفحات آهکی بسیار ریز پوشیده شده است.

خود درمانی در حیوانات

دانشمندان در حال بررسی گونه های زیادی از پرندگان، حشرت و پستانداران هستند که از گیاهان، خاک و حشرات به عنوان دارو بهره می گیرند و به این وسیله خود را در برابر بیمار های احتمالی محافظت می کنند.
- خاک خوری

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب