رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۷:۰۱:۰۵ ۲۰۲۴/۲۵/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

دارکوب چرا به درختان نوک می زند

دارکوب پرنده ای است که بیشتر اوقات مشغول نوک زدن به درخت ها است و با این عمل نقشی را که در جامعه موجودات به او محول شده یعنی سوراخ کردن تنه درختان پوسیده و خوردن انگل به خوبی انجام می دهد.

دراج

دراج با جثه متوسط و اندازه در حدود ۲۵ تا ۳۵ سانتیمتر می باشد. جنس نر و ماده در این پرنده با هم متفاوت است.

مواجه با گرگ

خصلت رفتاری گرگ ها به گونه ای است که از مواجه با انسان خودداری می کنند. این در حالی است که در مورد خرس و گربه وحشی و حتی سگ خانگی این چنین نیست و اگر حمله ای صورت گیرد بدانید که یا از روی گرسنگی بوده است و یا اینکه اشتباهی رخ داده است.

فیل

گله های فیل که شامل ۱۰ فیل نر و تعداد متفاوتی فیل ماده است یکی از منسجم ترین گله ها در کل جوامع حیوانی در جهان است. در این گروه ها معمولا فیل های ماده به یافتن غذا و مراقبت از بچه فیل ها می پردازند و تنها اگر بمیرند و یا توسط انسان به دام بیافتند از گروه جدا می شوند.

تعیین سن اسب از روی دندان

برای تعیین سن اسب به وسیله ارزیابی دندان پیش می توان تخمین زد ولی گام اول تمایز دادن بین دندان شیری و دندان دایمی اسب می باشد، که در این جا تغییرات نوع و فرم دندان های اسب را از ابتدای تولد تا سنین بالاتر توضیح می دهیم:

در مواجه با مارها چیکار کنیم

مارها خزندگانی هستند که تمایل زیادی به آفتاب گرفتن در ابتدای صبح و هنگام غروب دارند. فاصله ای که مارها می توانند به انسان حمله کنند بر حسب نوع مار متفاوت است ولی آنها معمولا بیش از فاصله ۵۰ سانتی متری قادر به حمله نیستند.

در مواجهه با خرس چه کار باید کرد

خرس ها حیوانات ترسویی هستند و به محض دیدن انسان یا حس کردن بوی آن پا به فرار می گذارند اما اگر خرس ماده بچه داری یا خرسی که جای خواب زمستانی پیدا نکرده با شما روبرو شود خطر جان شما را تهدید می کند.

شیرهای سفید

شیرهای سفید جزء نادرترین مخلوقاتی هستند که اکثر مردم حتی در مورد آنها نشنیده اند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب