رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۹:۳۱:۰۲ ۲۰۲۲/۱۷/۰۵     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

پیری پوست

گذشت زمان باعث می شود ضخامت لایه های زیرین پوست افزایش پیدا کند و ترمیم آن کندتر صورت گیرد. هر چه خاصیت ارتجاعی و چربی های لایه های زیرین پوست کاهش پیدا کند، به دنبال آن شادابی، طراوت و زیبایی پوست کمتر می شود.

ویتامینهای مورد نیاز پوست

ویتامینها موادی هستند که برای فعالیت های روزانه بدن ضروری می باشند ما در اینجا ویتامین هایی را که کمبود آنها ، بیش از همه به پوست صدمه می زند را بطور خلاصه شرح می دهیم:
ویتامین آ

علت کک و مک پوست

کک و مک از پنج سالگی ظاهر و بیشتر روی نقاط باز بدن دیده می شود. این نوع لک مخصوصا در افرادی که پوست روشن و موهای قرمز یا چشمان آبی دارند بیشتر دیده می شود و با افزایش سن روشن می شود. کک و مک گرچه از نظر زیبایی آزار دهنده است اما خطری برای سلامت ندارد.

پرموئی در زنان

پرموئی بسته به سن و نژاد افراد، شیوع متفاوتی دارد، گاه نشانه ای از بیماری دیگری است و گاه تنها با اختلالات عاطفی، اضطراب و اختلال در کیفیت زندگی فرد به دلیل تغییر شکل ظاهری بروز می کند. بیماریهای تخمدان موجب ترشح هورمون جنسی مردانه می شوند.

توصیه هایی برای افراد دارای پوست حساس

پوست های حساس به پوست هایی گفته می شود که در اثر تماس با هر نوع لوازم آرایشی، بهداشتی یا حتی تغییرات شرایط محیطی، دچار جوش های چرکی، تورم، زخم، التهاب و سوزش شدید یا برافروختگی شود. به علاوه، افرادی با پوست های بسیار خشک هم در گروه پوست های حساس قرار می گیرند.

پاک سازی پوست صورت

از لحاظ آناتومی و فیزیولوژی پوست صورت با پوست سایر نقاط بدن اختلاف دارد. پوست اطراف چشم نازکترین قسمت پوست در بدن می باشد و همچنین اطراف چشم شایعترین محل آرایش در خانمها می باشد. بنابراین بهداشت اطراف چشم اهمیت بسزایی دارد.

تاثیر شهرنشینی بر پوست

شهرنشینی با دو مکانیسم بر پوست تاثیرگذار است. اول نقش استرس که یک عامل منفی برای پوست به شمار می رود و با افزایش ترشح هورمون کورتیزول باعث افزایش تولید چربی در پوست می شود و بدنبال آن منجر به بروز آکنه می شود.

آیا خال ها را باید برداشت

خال ها ضايعات پوستی مسطح یا برجسته پوست هستند که ناشی از به هم خوردن ترکیب طبیعی بافت های پوست ناشی از افزایش یا عملکرد غیرطبیعی سلول های رنگدانه ساز پوسته هستند. در حقیقت خال یک تنوپلاسم خوش خیم سلول های رنگدانه ساز است.

خواص روغن آرگان برای پوست

درخت آرگان تنها در مراکش  و معدود نقاط دیگری در شمال آفریقا یافت می شود. روغن آرگان به دلیل خواص شفابخشی که دارد اکسیرطلایی لقب گرفته است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب