رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۲۵:۴۹ ۲۰۲۱/۱۸/۰۵     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

سلول درمانی به کمک فولیکول مو

seloldarmani

امروزه با پیشرفت فناوری، روش های جدید جایگزین درمان های قبلی گردیده و امید به زندگی را در جوامع افزایش داده است. از جمله این روش ها سلول درمانی می باشد که اخیرا توجه محققان بسیاری را به خود جلب نموده و در برخی زمینه ها نیز بسیار کارآمد و موفق بوده است.

کاربرد نانوذرات در دارو

nano

امروزه باتوجه به خصوصیات فیزیکوشیمیایی منحصر به فرد نانوذرات، این ذرات در دسته بزرگی از عوامل بیومدیکال (زیست پزشکی) و به عنوان نانو حامل برای دارو در تصویربرداری، تشخیص و درمان در بسیاری از شرایط پزشکی و بیماری ها معرفی شده اند.

مصرف داروها از طریق پوست

daro

علی رغم تعداد محدودی از داروهایی که قابلیت عبور از پوست را به دلیل ویژگی نفوذپذیری لایه شاخی پوست دارند، ارزش بازار جهانی محصولات پوستی بین ۲۰ تا ۳۲ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ پیش بینی می شود.

نور مادون قرمز

madoneghermez

تخمین زده می شود که بیش از نیمی از تابش خورشید (۵۴ درصد) مربوط به بخش مادون قرمز باشد و تنها ۳۹ درصد آن از نور مرئی حاصل  می شود و در نهایت ۷ درصد باقیمانده مربوط به اشعه فرابنفش می باشد.

چطور در برابر نور خورشید از خود محافظت کنیم

noor

برای مقابله در برابر آسیب های اشعه فرابنفش می توان از ضدآفتاب های با قدرت پوشانندگی بالا مخصوص هر منطقه استفاده نمود. منطقی به نظر می رسد که افراد مواجهه خود با امواج نور آبی ناشی از وسایل الکترنیک شخصی را به حداقل برسانند.

تاثیر نور خورشید بر انسان

NOOR

نور خورشید زمانی که در بالاترین نقطه در آسمان قرار دارد بالاترین قدرت را دارد( به طور معمول از ۱۰ صبح تا ۴ بعد ظهر). تابش فرابنفش در فصل تابستان قوی تر است و شدت نور فرابنفش در ارتفاعات بالاتر بیشتر است بنابراین اسکی بازان و کوهنوردان نیاز به محافظت بالاتری دارند.

حقایق علمی در مورد عرق بدن

ARAGH

غدد عرق در کل بدن به دو دسته غدد اکرین و غدد آپوکرین تقسیم می شوند. غدد اکرین حدودا ۳-۵ میلیون هستند که در کل بدن پراکنده هستند، هر چند در کف دست ها، کف پاها، زیر بغل و سر، بیشتر تجمع دارند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب