رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۱:۲۶:۲۹ ۲۰۲۳/۰۱/۰۴     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

روزه در کلام امام علی (ع)

در کلام امام علی (ع) در خصوص روزه و حقیقت آن موارد فراوانی وجود دارد که در اینجا به بیان آنها می پردازیم.  روزه عبادتى است بین بنده و خالقش که هیچ کس جز خدا بر او اطلاع ندارد و جز خدا هم کسى جزاى او را نمى دهد.

تاثیر روزه بر آکنه

آكنه از رايج تـرين بيمـاري هـاي پوسـتي اسـت كـه هزينه هاي عاطفي و اجتمـاعي چـشمگيري بـه همـراه دارد.

تبدیل درآمد دلاری به ریال

کسانی که در ایران زندگی می کنند برای نقد کردن درآمد دلاری که از طرق مختلف (سایت های فریلنسری، سایت های آموزشی، سایت های فروش محصول دیجیتال) به دست می آورند  سه راه دارند.

درآمد دلاری

با توجه به بالا رفتن قیمت دلار به صورت مداوم در ایران و پایین آمدن توان خرید؛ داشتن درآمد دلاری می تواند مشکلات مالی افراد را حل کند به طوریکه با بالا رفتن قیمت دلار قدرت خرید افراد نه تنها کاهش نیابد بلکه افزایش هم پیدا کند.

نوروز در حکومت عثمانی

نوروز به عنوان یکی از جشن ها  نیز به خاطر اهمیت تقویمی آن از طریق سلجوقیان روم به دربار عثمانی راه یافت.

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که از غروب آخرین سه‌شنبهٔ ماه اسفند، تا پس از نیمه‌شب تا آخرین چهارشنبهٔ سال، برگزار می‌شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصهٔ اصلی آن است.

نوروز در اسلام

ظهور اسلام و برخورد مسالمت آمیز آن با دیگر ادیان و آیین ها از جمله عقاید ملی ایرانیان، موجب شد آیین ها و آداب و رسوم ایرانی از جامعه ایران رخت برنبندد.

جشن نوروز در هند

برپايي جشن نوروز در هند، سابقه اي طولاني دارد و به دوران حكومت برخي از سلاطين دهلي برمي گردد. توجه برخي از پادشاهان دهلي بـه ايـن جـشن، نـشان از نفوذ چشمگير فرهنگ و تمدن ايراني در دربار حكام شـبه قـاره هنـد دارد.

عید نوروز در شرق آفریقا

عید نوروز، هم در دوران باستان و هم به روزگار معاصر، با رویدادهای مهم زمانه درآمیخته است. در عین حال، نوروز با رویدادهای مهم تاریخ شیعه نیز پیوند یافته است.

کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی

هوش مصنوعی می تواند با ارائه تشخیص های فرادقیق، منسجم و یکپارچه، به افزایش بهره وری و کارآیی در نظام سلامت، کمک شایانی را بنماید.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب