رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۹:۳۳:۲۹ ۲۰۲۱/۲۶/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

فناوری نانو

فناوري نانو يكي از فنون نوظهور قرن بيست و يكم است كه توسعه بخشهاي مختلف را امكانپذير، خواهد كـرد، بـراي زنـدگي مردم، مفيد خواهد بود و رقابت صنعتي را بهبود خواهد داد. مواد و فراورده هاي فناوري نـانو، راه و روش انجـام بسـياري از كارهـا را منقلب خواهد كرد.

پیچیدگی های مغز انسان

مغز انسان بـا بـيش از ده ميليـارد سـلول عصـبي و حـدود ۵۰ ميليارد سلول غيرعصبي و با وزن تقريبي حدود ۱۴۰۰ گرم  و حجم حدود ۱۱۳۰ سانتیمتر مکعب در زنان و ۱۲۶۰ سانتیمتر مکعب در مردان، به عنوان پيچيده ترين، پيشرفته ترين، كار آزموده ترين و قدرتمندترين پردازشگر اطلاعات در عالم خ

مهندسی بافت کبد جایگزین پیوند کبد

درمان بیماری های کبدی با پیدایش و تکامل پیوند کبد، پیشرفت های بسیاری کرده است. ولی چون تقاضا برای ارگان اهدایی بیش از تعداد ارگان موجوداست و نیز با توجه به مسئله رد پیوند، نیاز به درمان های جایگزین بدیهی است.

کوانتوم دات

کوانتوم دات ها نانوبلورهایی اند که فقط از چند صد اتم تشکیل شده اند و به خاطر اندازه کوچکی که دارند، دارای برخی خواص غیرکلاسیک و جالب هستند به این صورت که همگی آنها همانند یک فلوئوروفور (کرموفورمی که دارای خاصیت جذب نور و رسیدن به حالت برانگیختگی و نشر نور است) دارای خاص

نانو زیست فناوری

ازاتحاد دو علم نانوفناوری و زیست شناسی علم نانو زیست فناوری متولد شده است.

مقدمه ای بر نانوفناوری

ریچارد فاینمن برنده جایزه نوبل فیزیک و از پیشگامان این علم در قرن گذشته شاید اولین کسی باشد که ایده نانوفناوری را به طور نظری مطرح نمود.

کاروتنوئیدها

کاروتنوئیدها گروه مهمی از ترکیبات فعال زیستی هستند که توسط طیف وسیعی از ارگانیزمها مانند گیاهان، قارچها، مخمرها، جلبکها و باکتریها تولید می شوند.

تاثیر ویتامین ث بر مسمویت با الکل

استعمال الکل و آسیبهاي پزشکی و اجتماعی آن یکی از چالش های سلامت عمومی در جهان می باشد. الکل پس از نوشیدن، به سرعت وارد گردش خون شده و ۳۵ تا ۴۵ دقیقه بعد به حداکثر میزان غلظتش در خون می‌رسد و بر روی ‌ارگان‌های مختلف بدن تأثیر گذاشته و فعالیت‌ آنها را مختل می‌کند.

سوخت زیستی اتانل

اتانل به عنوان یک سوخت زیستی تجدید پذیر جایگزین مناسب و بی نقصی برای سوخت های فسیلی چالش بر انگیز به نظر می رسد. بشر براي ادامه حیات به انرژي نیاز دارد. پیشرفت صنعتی و اقتصادي نیز وابسته به انرژي است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب