رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۵:۰۰:۱۶ ۲۰۲۲/۲۸/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

خانه های با مصرف انرژی صفر

در نظر بگیرید که یک خانه انرژِی الکتریکی اش را خودش تامین کند. این خانه ها گاهی انرژِی خود را از شبکه برق تامین می کنند و گاهی ممکن است مقداری از این انرژی را به شبکه برگردانند. اما نهایتا این گرفتن و پس دادن انرژِی مساوی است.

حرکت و نور در معماری

نورپردازی یکی از شاخه های مهم در طراحی معماری است و بر همکاری باشاخه های ماهرانه و ویژه ای مثل معماری، طراحی شهری و برنامه ریزی کامپیوتری تاکید دارد تا فضایی باشور و هیجان بالا ایجاد کند. نورپردازی سودمند و مفید مقیاس هایی از هیجان و تحرک را در معماری ایجاد می کند.

جایزه هولیسم

هولیسم یکی از مهمترین مسابقه ها در زمینه معماری پایدار از نظر معروفیت، جایزه مالی و دامنه بین المللی است. این مسابقه برای معماران برنده، شهرت بین المللی به ارمغان می آورد  همزمان پروژه های آنها به عنوان نمونه تاثیرگذار معماری پایدار معرفی می شوند.

شیشه ضدباکتری

بسیاری از شرکت های ساختمانی علاوه بر تلاش برای بالا بردن ارقام ساخت و ساز و تولید خود دنبال نوآوری در محصولات هم هستند. یکی از این شرکت ها در کشور بلژیک در تازه ترین نوآوری و اختراع ساختمانی خود شیشه ای تولید کرده که ضدباکتری است.

ساختمان های هوشمند

هر ساختمانی که تامین کننده یک محیط پاسخگو و موثر باشد که هدف های اقتصادی ساختمان از طریق آن دست یافته شود، ساختمان هوشمند است. ساختمان های هوشمند بهترین ایده ها، مصالح، سیستم ها و تکنولوژی ها را هماهنگ و ترکیب می کند.

آپارتمان های سایاما

آپارتمان های سایاما نمونه ای از ساختمان هایی اند که بازسازی کاملشان بدون کنارگذاشتن و جایگزینی تمام عناصر صورت می پذیرد. آپارتمان های سایاما پروژه نوسازی آپارتمان های ۲۹ ساله در ناحیه ای مسکونی به همین نام در حومه شهر توکیو است که یک ساعت، با قطار، از توکیو فاصله دارد.

شیشه های دکوراتیو

شیشه امروزه علاوه بر این که به عنوان یکی از مصالح اصلی در ساخت و آماده سازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل نقش انکارناپذیر و جدانشدنی آن در ساخت و آماده سازی پنجره ها، یکی از عناصر و موادی است که برای زیباتر شدن فضای منزل یا هر فضای دیگری به کار می رود.

انواع عایق های صوتی

عایق صوتی از انتقال صدا از یک محل به محل دیگر جلوگیری می کند و برای محافظت از گوش ها، در ساختمان ها ضروری هستند در ادامه با تعدادی از عایق هایی که در ساختمان ها بکار می روند آشنا می شویم:

عایق های صوتی

زندگی در دنیای کنونی ما سرشار از سر و صدای ناخواسته است این صداها نه تنها در بخش های صنعتی، بلکه در بخش های اداری و خانگی نیز وجود دارند؛ در بخش خانگی با گسترش آپارتمان نشینی این مشکل دوچندان شده است.

بادگیر

بهره بردن از انرژی باد به عنوان مولد اصلی بادگیرها، در ایران سابقه ای بسیار طولانی دارد به طوری که این المان های معماری از گذشته های بسیار دور تا به امروز جهت تهویه طبیعی منازل در بسیاری از شهرهای کویری ایران مورد استفاده قرار گرفته اند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب