رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۵:۱۴:۲۲ ۲۰۲۴/۲۴/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

هوش مصنوعی و معماری

در آینده ای نه چندان دور نود درصد معماران و افرادی که مسئول آموزش معماری هستند شغل خود را وابسته به هوش مصنوعی خواهند دانست.

معماری و فیزیک کوانتوم

در عصر حاضر علم و فلسفه دچار تحولات گسترده ای شده اند. بسياری از قوانين فيزیكی مربوط به فضا در حال حاضر توسط علوم فيزیك نوین زیر سوال رفته است و تعاریف جدیدی از فضا و زمان و ... در فيزیك کوانتوم ارائه شده است.

قفس نوری

امروزه بیشترین مصرف انرژی مربوط به مصرف برق در بخش ساختمان و به طور خاص ساختمان های مسکونی و عمده مصرف آنها مربوط به بخش روشنایی در ساختمانهای مسکونی است.

روشی خلاقانه برای کاهش مصرف انرژی ساختمان

استفاده از سیستم های تهویه مطبوع هوا و یا سیستم های گرمایشی با سوخت فسیلی و مصرف زیاد انرژی جهت تامین شرایط آسایش در داخل فضاهای مسکونی، به عنوان فرآیند ناکارآمد و در تقابل با اقلیم به شمار می رود.

پنجره های هوشمند

ساختمان هایی را تصور کنید که پنجره های آن مجهز به شیشه هایی است که با توجه به شدت تابش نور خورشید تیره و روشن می شوند.

شیشه های الکتروکرومیک

به تغییر رنگ بازگشت پذیر ماده که بر اثر اعمال جریان الکتریکی یا پتانسیل ایجاد می شود، عموما الکتروکرومیسم گفته می شود. به عنوان نمونه می توان به پنجره الکتروکرومیکی اشاره نمود که به صورت الکترونیکی، تیره و روشن می شود.

کاربرد مصالح هوشمند در معماری

مواد و مصالح هوشمند مصالحی هستند که می توانند با عملکردی هوشمندانه درمقابل تغییرات محیط، مانند موجودات زنده، خود را با شرایط محیطی منطبق سازند.

آجرهای هوشمند

ماده اصلی تشکیل دهنده آجرهای هوشمند بتن با مقاومت بالا می باشد. الگوی ساخت آجرهای هوشمند از لگو (خانه سازی به صورت اسباب بازی) گرفته شده است که در خانه سازی کودکان با اسباب بازی دیده می شود.

شهر هوشمند

می توان سال ۲۰۰۰ را به عنوان نقطه ای برای شروع پیشرفت های شهر هوشمند و ورود فناوری اطلاعات به برنامه ریزی شهری دانست و از همین تاریخ است که شهر هوشمند به معنای هرنوع نوآوری بر مبنای فناوری در حیطه برنامه ریزی شهری و توسعه عملکردهای شهری تکامل یافته است.

معماری بیمارستان های کودکان چگونه باید باشد

بیمارستان ها  از جمله فضاهایى است که بر حالات روحى و روانى کودکان تأثیرمی گذارند و معمارى ضعیف این محیط ها، مى تواند سبب تشدید اختلالات رفتارى و همچنین ترس و اضطراب در آنها گردد و بنابراین توجـه به گرافیک محیطى و چیدمان معمارى این مراکز مى تواند از طریق بهبود ارتباط کود

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب