رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۰۸:۲۸ ۲۰۲۱/۱۸/۰۴     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

مقاوم سازی ساختمان با شاتکریت

moghavemsazi

ساختمانهای بنايی به دلیل سهولت تولید، اقتصادی بودن خاصیت عايق بودن و نماسازی ساده در مناطق زيادی از کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

ارتباط معماری مساجد با حضور قلب نمازگزاران

masjed

معماری مساجد گذشته به گونه ای بود که معماران وهنرمندان علاوه بر استفاده از فنون خاص معماری، تمام هنر خویش را به کار می گرفتند تا مسجدی بسازند که جز ءجزء آن سبب آرامش نمازگزار باشد و او را به توحید وخداشناسی رهنمون شود.

طراحی با دســت یا نرم افزار

memari

قبل از ورود فناوریهای دیجیتال به آموزش معماری، طراحی معماری و آموزش آن در کارگاه های طراحی با ابزار دستی انجام می شده است. اما با توسعه این فناوریها، نرم افزارهای کاربردی به حوزه های مختلف ازجمله آموزش طراحی معماری وارد گشته اند.

ساخت و ساز با ربات ها

robat

ربات ها در مقایسه با دیگر ابزارهای ساخت و ساز دیجیتال مانند ماشین آلات سی ان سی، امکانات بیشتری را در زمینه ساخت و ساز در محل فراهم می آورند. اولین مزیت آنها انعطاف پذیر بودن است که می توانند با انواع مصالح در محل سایت کار کنند.

پیاده راه ها

memari

امروزه کاربرد پياده راه ها به ويژه در حفاظت از بافت هاي کهن شهري، جايگاه خود را در مباحث شهرسازي يافته و به عنوان ابزاري مفيد در جهت حفظ فضاهاي بافت شهري کهن و آشتي آن با فضاهاي مدرن شهري و ساکنان آن استفاده مي شود.

معماری وابسته به ابزار نوین

memari

امروزه پیشرفت های تکنولوژی، طراحی و ساخت پروژه های معماری را دگرگون کرده و راه ها و فرصت های جدیدی برای ساخت و تولید فرم های بسیار پیچیده در اختیار گذاشته که اندکی پیش تر ساخت و مونتاژ آنها بسیار سخت و گران بوده اند.

معماري بومی

memaribumi

اولين نامي كه براي معماري بومی نهاده شد «معماري خودجوش» و با ابداع «پاگونه» بود. در اينجا منظور از خودجوش معناي تصادفي بودن آن نيست، بلكه طبيعي بودن آن است.

معماری قنات

ghanat

قناتهاي بسياري در شهرهاي مختلف کشور وجود دارد که ساليان متمادي نيازهاي آب شرب و يا بخش کشاورزي را براي مردم برطرف ساخته اند.

آتریوم در مناطق سرد

ateryom

آتریم در معماری به فضای بزرگ و باز میان ساختمان گفته می شود که در رم باستان به منظور تهویه و تامین نور طبیعی استفاده می شده است.

فناوری نانو در معماری

nano

نانو فناوری نامی است که به یک نوع فناوری تولیدی اطلاق می شود. هما نطور که از نامش پیداست زمانی محقق می شود که توانایی ساختن اشیا از اتم ها وجود داشته باشد و در این صورت توانایی آرایش دوباره مواد با دقت اتمی را به وجود می آورد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب