رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۴۱:۰۱ ۲۰۲۱/۱۸/۰۴     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

۲۰ علت تیرگی زیر چشم

cheshm

مطمئنا شخصی که گودی و تیرگی زیر چشم دارد، احساس رضایت و خوشنودی از چهره ی خود ندارد و درصدد درمان این عارضه می باشد. اگر به دنبال ریشه یابی گودی و سیاهی زیر چشم خود هستید باید بدانید عوامل مختلفی می تواند منجر به این عارضه شوند.

تب خال

tabkhal

تب خال یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به نام هرپس سیمپلکس ایجاد می گردد. در این بیماری موضع درگیر به صورت ملتهب همراه با مجموعه ای از ‌تاول‌های ریز نمایان می‌شود. ویروس عامل بیماری تب‌خال در صورت، ناحیه تناسلی هر دو جنس، مغز و چشم دیده می شود.

پچ هاي پوستي

patchposti

امروزه پچ هاي پوستي به طور گسترده براي دارورساني کاربرد دارند. حضـور رگهاي خونی فراوان و سـطح جـذبی بـالا در پوسـت، سبب تبدیل شدن این ارگان به یکـی از مسـیرهاي مهـم دارورسانی می گردد.

پيري پوست از ديدگاه طب سنتي

piripost

از ديدگاه طب سنتي، پيري پوست، در اثر تغيير تعادل مزاجي يا ساختاري پوست و تحت تاثير عوامل خارجي يا داخلي ايجاد مي گردد.

راهکارهای اسلام برای مراقبت از مو

moudareslam

در روایات فراوانی به فواید خوراکی های خاص در ارتباط با سلامت موی سر اشاره شده است. در دستورات طبی امام رضا (ع) آمده است که شیر برای مو و ناخن مفید است. شیر از هر غذای دیگری کلسیم بیشتری داشته و خواب آور می باشد که به دلیل کلسیم زیاد آن است که موجب آرامش اعصاب می شود.

دوره های رشد مو

roshdemo

هنگامی که موها رشد دوره ای، آناژن و فاز تلوژن یا خوابیده را آغاز می کنند، خواص میکروسکوپی ویژه ای دارند که از روی آنها می توان دوره رشد مو را تعیین کرد. در طول فاز آناژن، موها رشد فعالی دارند و مواد روی بدنه مو به وسیله سلولهای موجود در فولیکول رسوب می کند.

سرطان پوست

saratanpost

سرطان پوست شایع ترین سرطان در میان سفیدپوستان بوده و شیوع آن در سراسر دنیا رو به افزایش می باشد. در آمریکا سالانه ۲ میلیون نفر به سرطان پوست مبتلا و بیش از ۵۰ هزار نفر جان خود را در این کشور به علت این بیماری از دست می دهند.

ارتباط ویتامین D با ریزش مو

vitamind

ریزش مو طاسی می تواند در هر جایی از بدن رخ دهد ولی بروز آن در ناحیه سر، استرس برانگیز می باشد، علل بسیار متنوعی برای مکانیسم ریزش مو بیان شده است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب