رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۱:۲۷:۲۰ ۲۰۲۰/۲۵/۰۲     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

روابط زناشوئی در دوران حاملگی

hamelegivaamljensi

 بارداری مرحله مهمی در زندگی است و در دوران حاملگی، زن احتیاج به حمایت عاطفی بیش تری دارد، اما فعالیت جنسی طی بارداری تحت تاثیر تغییرات فیزیکی و هیجانی و همچنین عقاید و باورها قرار می گیرد.

تاثیر ورزش بر خطرپذیری جنسی دانش آموزان دبیرستانی

varzeshdabirestan

ورزش به صورت سنتی، ابزاری برای تشویق و توسعه رفتارهای سلامت و پیشگیری از رفتارهای پرخطر، مخصوصا خطر پذیر جنسی به حساب می آید. ولی در تحقیقی که در دبیرستان های شهر تهران انجام شده است متاسفانه وزش این اثر را نداشته است.

آیا یائسگی باعث کاهش میل جنسی می شود

middelagedwomenandsexual

یکی از نگرانی های دوارن یائسگی کاهش میل جنسی یا ارضای جنسی و رضایت از زندگی زناشوئی است. یائسگی یک واقعه طبیعی در زندگی زنان است که باعث عبور از توانایی تولید مثل و باروری و رسیدن به ناباروری می شود، که از نظر شخصی، اجتماعی و فرهنگی حائز اهمیت است.

آیا وازکتومی منجر به ناتوانی جنسی می شود

vazctomivamailjensi

با وجود اینکه وازکتومی منجر به ناتوانی جنسی نمی شود و یک روش ساده، مطمئن و کم هزینه بوده و در حدود ۱۰۰ میلیون مرد تاکنون از این روش به عنوان روش پیشگیری از بارداری استفاده کرده اند، ولی  به علت نگرانی از ایجاد عوارض پس از عمل توسط ۷ تا ۳۰ درصد از زوجین مورد پذیرش قرار گ

تربیت جنسی کودکان پیش از دبستان باید چگونه باشد

sexualchildereneducation

غریزه جنسی، همانند دیگر ابعاد وجودی انسان، نیازمند تربیت است، در این میان میزان آگاهی و نوع نگرش والدین به ویژه مادر بیشترین و مهم ترین نقش را در تربیت رفتارهای جنسی سالم کودک در سال های پیش از مدرسه دارد.

سلامت جنسی چیست

salamtjensi

از نظر سازمان بهداشت جهانی، سلامت جنسی وضعیت فیزیکی، روحی، ذهنی و رفاه اجتماعی در ارتباط با تمایلات جنسی است و تنها عدم وجود بیماری یا اختلال یا ناتوانی را شامل نمی شود.

چرا همسران باید از تغییرات جنسی با افزایش سن آگاه باشند

raftarjensimyansalan

با افزایش سن تمایلات جنسی تغییر می کند. در حالیکه در سنین جوانی مرد زودتر از زن خویش تحریک می شود، بتدریج به هنگام معاشقه اشتیاق جنسی او کاهش می یابد  و دیرتر تحریک می شود. در حالیکه تغییرات جنسی در زن در ارتباط با سن خیلی به آهستگی صورت می گیرد.

تفاوت های میل جنسی زن و مرد در سنین مختلف

raftargensidargozarzaman

تاثیر سن در میل جنسی مرد و زن متفاوت است. در حالیکه کلیه کنش های انسانها مانند، قدرت یادگیری، نیروی بدنی با پیشرفت سن در هر دو جنس از طرح های معین و قابل پیش بینی تبعیت می کند و ظاهرا" تابع منحنی های مشابهی می باشند، نیروی جنسی از این قاعده کلی مستثنی است.

آیا مردها یائسه می شوند

yaesegimardan

اگر تعریف ما از یائسگی تغییر و تحولاتی ناگهانی در فیزیولوژی توالد و تناسلی باشد، باید گفت در مردها چنین کیفیتی وجود ندارد. زیرا تغییرات متابولیسم آندروژن ها در مردان در مقایسه با قطع ناگهانی فعالیت تخمدان در زنها، بتدریج صورت می گیرد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب