رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۴۷:۳۸ ۲۰۲۴/۲۴/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

علل آفت دهان

آفت دهانی یکی از شایع ترین ضایعات زخمی در دهان می باشد. که به شکل زخم های گوچک گرد یا بیضی با مرکز سفید یا زرد و حاشیه قرمز در اطراف لثه، قسمت داخل گونه ها و زبان ایجاد می شود. تحقیقات نشان داده است که کمبود سلنیوم  در بدن باعث ایجاد آفت دهان می شود.

۷ کاردبرد هیپنوتیزم در دندان پزشکی

دانشمندی به نام فينكل اِشتاين در يك پژوهش جديد نشان داد كه استفاده از هيپنوتیزم در دندانپزشكي، نه تنها موجب تن آرامي عمومي، جلب همكاري بيشتر و کاهش ترس می شود، بلكه می تواند موجب کنترل ترشح بزاق، کاهش تهوع، کاهش خونريزي و بهبود نشانه های مربوط به مشکلات مفصل فكي-گيجگاهي

پوسیدگی دندان های شیری

پوسیدگی دندان های شیری یکی از بیماری های مزمن شایع دوران کودکی می باشد. به ویژه پوسیدگی در گروه کودکان زیر شش سال که به پوسیدگی زودرس دوران کودکی معروف است. بر پایه بررسی های انجام شده میزان شیوع پوسیدگی در کودکان کشورمان ایران بالا بوده و بین ۳۱ تا ۸۳ درصد متغیر است.

چطور دندان مصنوعی را تمیز کنیم

دندان مصنوعی نیز می تواند محل تجمع پلاکت ها و ذرات غذایی باشد. خصوصاً زیر دندان مصنوعی محل بسیار مناسبی برای رشد میکروب هاست. به همین دلیل رعایت بهداشت روزانه دهان کاملا لازم به نظر می رسد. بهداشت نامناسب دندان مصنوعی می تواند منجر به تشکیل جرم و بوی بد دهان شود.

برجسته سازی لب ها

روش های برجسته سازی لب چندان بی خطر نیستند و اگر ژل های غیراستاندارد را به لب هایتان وارد کنید و یا این کار به وسیله افراد غیر متبحر انجام شود باید منتظر ناقرینگی و بد شکل شدن لبهایتان باشید.

آفت دهان

 آفت  از شایع ترین بیماری های دهانی است که  درون یا روی دهان ایجاد می شود و علل آن بسیار متفاوت است و از طیف شدت متفاوتی برخوردار است، از یک عده که اغلب در دهان ایجاد می شود و به خودی خود بهبود می یابد تا زخم های بزرگ و متعددی که به سختی درمان می شوند.

تبخال

تبخال توسط ویروس هرپس سیمپلکس نوع ۱ ایجاد می شود و مانند هرپس سیمپلکس نوع ۲ که مشکلات تناسلی ایجاد می کند، این ویروس هم مسری است.

آسیب های دندانی کودکان

دندان ها، لثه، استخوان های فک، اجزای یک سیستم با کار مشترک جویدن و خرد کردن غذا هستند استخوان محل استقرار دندان است و لثه از استخوان محافظت می کند. وجود دندان روی آرواره ها باعث ثبات و سلامتی استخوان می شود.

رابطه التهاب لثه با حمله قلبی

بیماری های قلب و رگها، عامل شماره یک مرگ و میر در آمریکا و احتمالا سراسر جهان، عمدتا با سیگار، عدم تحرک و تنفس در هوای آلوده ارتباط دارند. اما اخیرا عفونت هم به این فهرست عوامل خطر افزوده شده است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب