رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۹:۰۴:۲۵ ۲۰۲۰/۰۶/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

شن بازي درماني

shenbazidarmani

شن بازي درماني روشي است غيرکلامي که در آن کودک با ساختن دنياي خود در سيني شن به بيان تعارضات،‌ تمايلات و هيجاناتش مي پردازد و در جريان خلق اين صحنه توسط کودک، درمانگر،‌ نقش مشاهده گر صامت را بازي مي کند.

پرخاشگري در کودکان

parkhashgarikodakan

پرخاشگري در کودکان به شکلهاي گوناگون کلامي (فحاشي)، کج خلقي، نافرماني، تخريب، مخالفت جوئي،‌ فرياد زدن، گريه کردن و عنادورزي خود را نشان مي دهد. البته پرخاشگري مي تواند معلول هر موقعيت ناخوشايند يا ملال انگيز مثل خشم، درد، دماي خيلي زياد و غيره باشد.

علت تب در کودکان

tab

ایجاد تب در بدن به هنگام واکنش به آزادسازی عوامل تب زای داخلی در جریان عفونتها، فرآیندهای التهابی، رماتیسمی و بدخیمی و همچنین عوامل تب زای خارجی نظیر میکروبها و توکسینها صورت می گیرد.

برطرف کردن اضطراب کودکان بیمار با قصه

koodak

کودکان بیمار مخصوصاً کودکانی که با بیماریهای مزمنی چون سرطان دست و پنجه نرم می کنند به علت استرس بیماری و بستری شدنهای مکرر و طولانی مدت، اضطراب و نگرانی مفرطی را متحمل می شوند لذا به نظر می رسد یکی از تکنیکهای مناسب برای کاهش اضطراب و بهبود روند درمان، قصه درمانی می با

آموزش فلسفه برای پرورش هویت ملی کودک

hovyatmelikodak

شکل پذیری هویت در نهاد کودکان هر سرزمینی وابسته به آشنایی آنها با هویت ملی و میراث فرهنگی کشورشان است و ادبیات با هویت ملی پیوند نزدیکی دارد. یکی از عرصه های ادبیات، داستانهای کودک است که تاثیر زیادی در شکل گیری هویت ملی کودکان دارند.

فلسفه برای کودکان

falsafebarayehkodakan

فلسفه برای کودکان با تلاش های ماتیو لیپمن و با هدف رشد تفکر در کودکان پایه ریزی شده است. پروفسور لیپمن معتقد است که فلسفه به معنای فلسفیدن، حلقه گمشده نظام تربیتی است و باید در دوران کودکی آموزش داده شود تا در بزرگسالی اندیشیدن برای افراد به یک عادت تبدیل شده باشد.

اصلاح رفتار کودکان با قصه

ghese

فطرت پاک کودکان موجب مي شود که با شور و شوق زيادي به قصه ها گوش دهند و قصه گويي مثل يک جريان هواي صاف و تميز با رخنه به تار و پود روح آنها آرامش آنها را موجب شود.

آموزش زبان به کمک قصه

amuzeshzabanbaghese

آموزش زبان به کمک متوني از قصه ها و حکايتها، جدا از اينکه موجب وارد شدن زبان آموز در فرهنگ زباني که مي آموزد مي شود، بلکه انگيزه هاي او را فراتر از آموختن زبان مي برد.

تاثیر شکرستان بر کودکان

shekarestan

در کشور عزیزمان ایران، کودکان مخاطبین اصلی انیمیشن های خارجی هستند. فرهنگ، هویت و عقاید و به طور کلی ایدئولوژی زندگی خود را از این گونه آثار کسب می کنند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب