رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۱:۲۶:۴۹ ۲۰۲۰/۳۱/۰۳     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

تغذیه مناسب در ماه رمضان

eftaridarramazan

تغذیه صحیح در ماه رمضان اهمیت ویژه ای دارد. بعضی پس از ماه رمضان ضعیف شده و بعضی اضافه وزن پیدا می کنند که دلیل آن پرخوری و یا بدخوری است و بطور کلی نشان می دهد که اصول روزه داری رعایت نشده است.

چگونه با تغذیه چاقی شکمی را کاهش دهیم

chaghi

چاقی شکمی خطرناک تر از تجمع چربی در نقاط دیگر بدن است و با افزایش خطر بیماری های قلبی-عروقی، دیابت، کبد چرب و بیماری های تنفسی می تواند موجب مرگ زودرس شود.

تاثیر تغذیه بر زخم معده

taghzyehvazakhmmedeh

مطالعات بالینی حاکی از این است که تغذیه کافی مانع از ایجاد زخم ناشی از استرس می شود و غذای داخل معده مانع از آسیب مخاطی ناشی از استرس می شود. نتایج به دست آمده حاکی از این است که پر بودن معده در زمان استرس به طور معناداری تعداد زخم و مساحت آن را کاهش می دهد.

درمان چاقی با رژیم تغذیه

taghzyehvachaghi

شیوع چاقی و اضافه وزن به میزان هشدار دهنده ای در ایران رو به افزایش است که به واسطه توسعه شهرنشینی، تغییر در شیوه زندگی، الگوهای مصرف غذایی و کاهش فعالیت بدنی پدیدار گشته است. چاقی بر روی سلامت روح و روان در سنین کودکی، جوانی و بزرگسالی تاثیر به سزائی دارد.

درمان چاقی به روش علمی

darmanchaghi

بهترین شیوه درمانی در اضافه وزن و چاقی، درمانی است که به طور هم زمان شامل اصلاح در رژیم غذایی، تغییر در فعالیت بدنی و رفتار درمانی باشد. البته در برخی موارد، برای درمان افراد چاق از دارو درمانی و انجام عمل های جراحی بریاتریک نیز استفاده می شود.

ارزش تغذیه ماهی و دلایل عدم مصرف آن در ایران

arzeshghazaeimahi

ماهی ها به دو دسته کم چرب و پر چرب تقسیم می شوند. مصرف ماهی های چرب ( میزان چربی از ۱۰ درصد تا ۲۰ درصد) مانند ماهی سالمون، ساردین، قباد، مار ماهی و غیره در پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی و عروقی موثر است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب