رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۵:۰۲:۵۲ ۲۰۲۲/۲۸/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

خواص روغن کنجد

روغن کنجد به عنوان روغنی گران قیمت و با کیفیت بالا شناخته می شوند. این روغن با وجود مقادیر بالای اسیدهای چرب اشباع نشده یکی از پایدارترین روغن ها به شمار می رود که وجود لیگنان و آنتی اکسیدان های طبیعی می تواند دلیل پایداری آن باشد.

خرفه غذای آینده

خرفه در ادبیات چینی به عنوان گیاهی برای زندگی طولانی شناخته می شود. خرفه به عنوان غذای برتر آینده معرفی می شود، چرا که دارای بسیاری از ترکیبات مغذی و خصوصیات آنتی اکسیدانی است.

لوبیا از دیدگاه طب سنتی

لوبیا انواع مختلفی دارد. لوبیای سرخ مزاجش گرم و تر است و نوع سفید از نظر گرمی و سردی متعادل است. لوبیا هم جزء غذاهای اصلی به حساب می آید ولی مقامش پایین تر از نخود است. بنابراین غذاییت آن زیاد است و برایی تقویت میل جنسی نیز موثر است.

نخود از دیدگاه طب سنتی

از دیدگاه طب سنتی هر چیز قابل خوردنی غذای اصلی انسان نیست، آن چیزی غذا به حساب می آید که منجر به رشد و نمو بدن و جایگزین سلول های فرسوده شود و اصلی ترین آنها هم همین دانه های مغذی هستند.

حبوبات بخورید اما نفخ نکنید

در پوسته حبوبات قندی به نام رافینوز وجود دارد که باعث نفخ شکم می شود. وجود نفخ در اثر نداشتن آنزیم مخصوصی به نام آلفا گالاکتوزیداز است که معمولا در بدن انسان یافت نمی شود.

۷ دلیل برای خوردن حبوبات

حبوباتی نظیر لوبیا و عدس را به برنامه غذایی خود بیفزایید. حبوبات علاوه بر فواید متعدد، طعم دلپذیری دارند. در ادامه ۷ دلیل مهم برای گنجاندن حبوبات در برنامه غذایی روزانه را بررسی می کنیم:
۱- افزایش عملکرد آنزیم های بدن

اثرات ضدسرطانی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از سبزیجات اصلی در سراسر جهان با گستره وسیع بوده و منبع بسیار خوب اغلب مغذی ها و متابولیت های ثانویه مهم برای سلامتی انسان مثل آب معدنی، ویتامین ث، لیکوپن، فلاوونوییدها، فنولیک ها و کلروفیل می باشد.

ویتامین B۱۲

در دهه ۱۹۵۰ دکتر توماس ادیسون نوعی کم خونی بسیار خطرناک و کشنده را معرفی کرد که در حقیقت کمبود ویتامین B۱۲ بوده است.

پیامدهای رژیم های خودسرانه

امروزه تبلیغات زیادی درخصوص رژیم های لاغری و کاهش وزن دیده می شود که متاسفانه پایه علمی نداشته و سلامتی افراد را در معرض خطر قرار می دهند در اینجا نمونه هایی از رژیم های لاغری غلط و آسیب رسان با نتایج زیان بخش را مورد بررسی قرار می دهیم.

پوست این میوه ها را بخورید

پوست پرتقال: پوست پرتقال تقریبا دو برابر گوشت آن ویتامین ث دارد. پوست پرتقال همچنین حاوی میزان بیشتری ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است. فلاونوئید موجود در پوست پرتقال خواص ضدسرطانی و ضد التهابی دارد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب