رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۱۳:۵۱ ۲۰۲۲/۲۶/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

زنبورها چگونه بخاری و کولرآبی در کندو می سازنند

زنبورهای عسل در میان دیگر حشرات و حتی دیگر جانداران، از یکی از متعالی ترین نظامی های اجتماعی برخوردارهستند. این نظام پیچیده و انعطاف پذیر با سابقه ای بیش از ۳۵ میلیون سال به راحتی بر تنش ها و کاستی ها فائق آمده است.
بخاری کندو

چرا رمزارزها مورد توجه مردم واقع شدند

بی شک رمز ارزها را می توان انقلاب قرن ۲۱ دانست که با فناوری برتر و ویژگی های منحصر به فرد خود، چه بسا در آینده ای نه چندان دور بتوانند جایگاه پول های رایج فعلی را در زندگی ما بگیرند.

پانزی چیست

سال ۱۹۱۹چارلز پانزی با اندک سرمایه ای که داشت، دفتری در بوستون اجاره کرد و یک شرکت سرمایه گذاری کوچک را به ثبت رساند.

چگونه سیستم عصبی سر ما کلاه می گذارد

آیا مغز و سیستم عصبی فراتر از آگاهی و اختیاری که تصور می کنیم بر ما کنترل دارد. سیستم عصبی انسان حدود ۱۰۰ میلیارد نورون دارد که هر نورون خود می تواند هزاران سیناپس ایجاد کند و حاصل آن رقم باورنکردنی از ارتباطات عصبی است.

میکروفلور یا میکروبیوتای انسانی

به مجموع میکروب های موجود در بدن انسان میکروفلور یا میکروبیوتای انسانی گفته می شود. رشد میکروبیوتا در انسان از زمان تولد آغاز می شود، در اوایل نوزادی، میکروبیوتا تنوع کمتری دارند و سپس به تدریج تنوع و عملکرد میکروبیوتای نوزادی به میکروبیوتی بزرگسالان شبیه می شود.

کاربرد نانوذرات در دارورسانی

امروزه فناوری نانو به‌ طور گسترده در کاربردهای صنعتی و پزشکی پیشرفت کرده است. پلیمرها از جمله موادی هستند که به دلیل تنوع، زیست­­ سازگاری، زیست ­تخریب­ پذیری، غیرسمی بودن و قیمت مناسب در صنایع پزشکی بسیار مورد توجه هستند.

تاثیر نگرش مثبت

انسان ذاتا داری نگرش مثبت است؛ اما به دلیل پرورش غلط در محیطهای ناآگاه، این نگرش مثبت تبدیل به نگرش خنثی یا منفی می گردد. یک کودک را در نظر بگیرید که برای اولین بار می خواهد راه برود. او تنها با دیدن راه رفتن دیگران به این نتیجه می رسد که می تواند راه برود.

عشق از لحاظ علمی

علم برای عشق منشا فیزیکی و مادی در نظر می گیرد و سازو کارها و هورمون هایی را برای رخداد آن تعریف می کند.

تولید بیوگاز از زباله

بیوگاز محصول بقایای متابولیسمی دام و طیور و یا ریزاندامگان ها و باکتری ها در محیط بی هوازی و در غیاب اکسیژن است. با استفاده از گازهای زیستی می توان عملا با یک تیر دو نشان زد: ۱- استفاده از گاز تولید شده از متابولیسم موجودات زنده به عنوان سوخت برق.

سوخت های زیستی

سوخت های زیستی یکی از منابع تجدیدپذیر برای جایگزینی با سوخت های فسیلی هستند. سوخت های زیستی به مجموعه دیزل زیستی، اتانول زیستی، گاز زیستی و بوتان زیستی گفته می شود که می توان آنها را از توده زیستی تولید کرد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب