رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۲۸:۴۱ ۲۰۲۱/۱۸/۰۴     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

تاثیر روزه بر الگوی خواب

khab

کیفیت خواب ممکن است در ماه رمضان تغییر یابد. در ایام به غیر از ماه رمضان، خواب شبانه مداوم است در حالیکه در ماه رمضان متناوب می باشد. به این صورت که افراد قبل از طلوع آفتاب بر می خیزند و سحری می خورند و دوباره می خوابند.

روزه داري اسلامی و تاثیر آن بر افراد پره دیابتیک

dyabet

روزه داري اسلامی به لحاظ آنکه با سایر انواع بی غذایی متفاوت است بطور حتم تاثیرات متفاوتی بر سلامت انسان و نیز در بیماریها دارد .از آنجا که پره دیابت شیوع بالایی دارد و روزه داري به طور مستقیم می تواند بر قند خون و سایر فاکتورهاي خطرساز اثر بگذارد.

رفع تشنگی در هنگام روزه داری

ruzeh

روزه داری به ویژه در روزهای گرم سال موجب کم آبی نسبی بدن می شود. حتی در فردی که فعالیت جسمی او در حداقل ممکن است آب بدن از راه های مختلف از جمله ادرار، مدفوع، تعریق نامحسوس و تنفس (بازدم) از بدن دفع می شود.

روزه داری و بیماری کووید ۱۹

coronavirus

رﻋﺎﻳﺖ اﺻﻮل ﺻﺤﻴﺢ ﺗﻐﺬﻳﻪ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻣﻬﻤـﻰ در ﺗﻘﻮﻳـﺖ ﺳﻴﺴـﺘﻢ اﻳﻤﻨـﻰ ﺑـﺪن ﺑـﺮاى ﻣﻘﺎﺑﻠـﻪ ﺑـﺎ ﻋﻔﻮﻧـﺖ ﻫـﺎ ﺑه ﺨﺼـﻮص ﺑﻴﻤـﺎرى ﻛﻮوﻳـﺪ ۱۹ دارد.

آیا کروناویروس به باروری مردان آسیب می رساند

coronavirus

یکی از نگرانی هایی که در خصوص کرونا ویروس وجود دارد تاثیر آن بر باروری است.  مطالعات نشان داده است که تب ۳۹ درجه یا بیشتر از آن برای بیش از سه روز می تواند منجر به اختلال در کیفیت اسپرم و حتی آزواسپرمی  شود.

شبکه های عصبی زیستی

shabakehasabi

شبكه عصبي يك مدل محاسباتي بر مبناي يادگيري است كـه از سيسـتم عصـبي موجودات زنده الهام گرفته شده است. نورونها (يا سلولهاي عصبي) بخش اصـلي مغز انسان را تشـكيل داده و داراي يـك شـبكه پيچيـده ارتبـاطي بـراي تبـادل اطلاعات بين يكديگر مي باشند.

استگانالزیز چیست

Steganalysis

درحالی که هدف steganography مخفی کردن اطلاعات و جلوگیری از پیدا شدن و جلب توجه آنهاست، steganalysis(پنهان شکنی) علمی است که برای پیدا کردن چنین مطالب مخفی شده ای به کار می رود .

استگانوگرافی چیست

 Steganography

باتوجه به اینکه امروزه روش های زیادی برای ارسال امن اطلاعات در بستر فضای مجازی وجود دارد استفاده از روش های استگانوگرافی می تواند کمک شایانی جهت ارسال و دریافت داده ها نمایند به علاوه اینکه این این تکنیک می تواند به گونه ای ارسال شود که فقط افراد فرستنده وگیرنده قابلیت

واترمارک چیست

watermark

با پیشرفت آی تی و استفاده هر چه بیشتر از محصولات چند رسانه ای حفظ حقوق صاحبان این محصولات از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. یکی از روش هایی که می توان به وسیله آن حقوق صاحب اثر را حفظ کرد اضافه کردن اطلاعات اثر به صورت مخفی در محصول چند رسانه ای است.

مهندسي مجدد چیست

mohandessimojadad

مهندسي مجدد شيوه اي براي بازسازي سازمان و مديريت است كه در آغاز دهه ۹۰ در ادبيات مديريت ظهور كرد. هر سازمان و يا شركت ، يك نهاد اجتماعي است كه مبتني بر هدف بوده و داراي سيستمهاي فعال و هماهنگ است و با محيط خارجي ارتباط دارد .

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب