رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۲۸:۰۸ ۲۰۲۴/۲۴/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ماساژ ریلکسیشن سوئدی

ماساژ یکی از مهمترین عواملی است که جهت کاهش تنش های عصبی و روانی به کار می رود. ماساژ از طریق هیپوتالاموس روی عصب پاراسمپاتیک اثر می گذارد و باعث کاهش مقادیر ضربان قلب، فشار خون، متابولیسم، سرعت تنفس و مصرف اکسیژن و افزایش آرامش می شود.

ورزش های مدیتیشن

ورزش های مدیتیشن ذهن انسان را برای ایجاد عادات مفید، افزایش قدرت تمرکز و کنترل استرس آماده می‌کند. مدیتیشن ترکیبی از تمرینات ذهنی و فیزیکی است که به‌منظور پاکسازی ذهن، رسیدن به آرامش، ایجاد پیوند درونی صورت می‌گیرد.
ورزش صورت

کاربرد روان شناسی در فیزیوتراپی ورزشکاران آسیب دیده

فیزیوتراپیست ها از تکنیک ها و روش های مختلفی برای به حد مطلوب رساندن برنامه های بازتوانی خود استفاده می کنند. ماساژ اولتراسوند، گرمای موضعی، یخ درمانی، معالجه با موج های کوتاه، و حرکات ورزشی از جمله تکنیک های مورد استفادۀ بسیاری از فیزیوتراپیست هاست.

ورزش در ماه رمضان

روزه داري در ماه رمضان و تغییر پروتکل رژیمی، منجر به سازگاري هاي فیزیولوژیکی می شود بنابراین ورزشکاران و مربیان باید بتوانند تصمیم گیري مناسبی در ارتباط با توقف ورزش در ماه رمضان (با آگاهی از عوارض قطع ورزش)،  کاهش بار ورز

تاثیر موسیقی بر عملکرد تکواندوکاران

جنبه های انگیزشی موسیقی در ورزش توجه محققین زیادی را در سال های اخیر به خود معطوف کرده است. موسیقی را می توان در طی ورزش هوازی برای افزایش انگیختگی و انگیزش شرکت کنندگان مورد استفاده قرار داد تا ورزش را به عنوان یک فعالیت کسل کننده و یا خسته کننده درک نکنند.

تاثیر آموزش در کاهش حوادث کوهنوردی

کوهنوردی یک رشته پرمخاطره یا جزء فعالیت های ماورای ورزش محسوب می شود و اکثر اوقات آسیب های این قبیل فعالیت ها شکستگی و احتمال فلج شدن در اثر آسیب نخاعی یا آسیب مغزی یا حتی مرگ است.

ورزشکاران برای رفع خستگی آب گوجه فرنگی بخورند

تلاش براي كاهش آسيب عضلاني از طريق مصرف مكمل هاي تغذيه اي اقدام جديدي نمي باشد. بنابراين مصرف مكمل هاي تغذيه اي ممكن است در نگهداري سطوح آدنوزين تري فسفات و جلوگيري از آسيب عضلاني مؤثر باشد.

تاثیر ورزش بر سیستم قلبی عروقی

فعالیت فیزیکی طولانی مدت، باعث تغییراتی در سیستم اسکلتی سیستم متابولیک، سیستم قلبی و عروقی و سیستم تنفسی می شود. در سیستم عضلانی اسکلتی، افزایش فیبرهای عضلانی و افزایش مویرگ های عضلات که باعث افزایش جریان خون به عضلات می شود اتفاق می افتد.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب