رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۴۸:۳۶ ۲۰۲۲/۲۸/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

تغذیه کوهنوردان

یکنواختی غذا در ضمن برنامه کوهنوردی خطای شایعی است که می تواند بی اشتهایی ناشی از ارتفاع را تشدید کند و موجب کاهش انرژی دریافتی و عدم توازن مواد مغذی گردد. کوهنوردان باید با تهیه غذاهای گوناگون، تنوع غذایی ضمن صعود را حفظ کنند و از پیامدهای تغذیه یکنواخت پرهیز نمایند.

خواب مرگ در کوهنوردی

خستگی مفرط در ارتفاع، تخلیه انرژی در کوهنوردی ( و اصطلاحا خواب مرگ) یکی از علایم و نشانه های مهم و خطرناک و زمینه ساز بروز حوادث در ورزش کوهنوردی است.

حفظ آب بدن در کوهنوردی

حفظ آب بدن برای داشتن یک روز سالم و موفق کوهنوردی الزامی است به خصوص در برنامه های طولانی تر کوهنوردی، دهیدراتاسیون ( کم شدن آب بدن) می تواند شما و همراهتان را در معرض خطرات شدید جسمی قرار دهد.

پنج توصیه برای یوگی های تازه کار

شروع یوگا مانند شروع یک ارتباط تازه، هیجان انگیز، شگفتی ساز و کمی اعتیادآور است. مانند بیشتر چیزها، یادگیری مراحل ابتدایی یوگا بسیار مهم است؛ زیرا در حال بنیان نهادن اساس عاداتی هستیم که می تواند تمرینات ما را شکل دهد.
یوگا یک رقابت نیست

آیورودا یوگا ماساژ

آیورودا یوگا ماساژ یکی از تکنیک های درمانی طب جایگزین است که به صورت گسترده و شناخته شده ده ها سال است که در هند انجام می شود.

صبح ورزش کنیم یا عصر

پیرامون بهترن زمان و مدت لازم برای ورزش کردن نظرات متفاوتی وجود دارد. برای مثال صبح قبل از صبحانه تمرین کنید، زیرا چربی بیشتری می سوزانید ، یا که بهتر است بعد از ظهر و عصر تمرین کنید، چرا که از توان و و قدرت بدنی بیشتری برخوردار خواهید بود.

یوگا در استخر

آکوآیوگا، روشی برای لذت بردن از یوگا در استخر است. آکوآیوگا برای زنان باردار، سالمندان، کسانی که نیاز به توانبخشی دارند  و هر کسی که می خواهد استخر برایش کاربردی جدید و جالب داشته باشد مناسب است.

آموزش آساناهای یوگا

در میان آساناهای یوگا تمام وضعیت های نشسته با خمش به جلو که در آنها ستون فقرات و قلب به موازات زمین قرار می گیرند، بر قلب و دستگاه عصبی پاراسمپاتیک آثار آرامش بخشی بر جای می گذارند.

بازی بدمینتون

بازی بدمینتون چه به صورت بازی برای سرگرمی و چه در سطح حرفه ای هرگاه حداقل ۳۰ دقیقه در روز به آن پرداخته شود، به طور چشمگیری در بهبود سلامت شما موثر خواهد بود.

یوگا چگونه باعث آرامش می شود

یوگا یک روش عملی برای آوردن صلح و یکپارچگی به زندگی است. سیستم عصبی فرمان می دهد که جهان را چگونه تجربه کنیم، زیرا رفتار ما انعکاس سیستم عصبی ما است. اگر سیستم عصبی سر حال و زنده باشد، بدن سالم و ذهن هوشیار و آماده است.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب