رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۰۰:۱۰ ۲۰۲۱/۱۸/۰۴     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

دوچرخه دستی

handbike

به منظور تقویت عضلات کمربند شانه ای، بازو، زیر بغل ، دستگاه HAND BIKE دوچرخه دستی طراحی و ساخت گردید تا با ایجاد مقاومت و مانع بیشتر برای ورزشکار بتواند این عضلات را تقویت ساخته و از آسیب های احتمالی او جلوگیری نماید.

ورزش در هوای آلوده

varzesh

با توجه به نقش احتمالی ویتامینها و آنتی اکسیدانها به خصوص ویتامین های ث، ای، آ و بتاکاروتن در کم کردن اثرات سوء آلاینده ها بر بدن باید به کامل و صحیح بودن رژیم غذایی ورزشکاران توجه داشت.

تاثیر ورزش بر قلب ورزشکاران

varzeshvaghalb

قلب ورزشکاران بیش از یک قرن مورد توجه پزشکان و دانشمندان بود. تغییرات در گردش خون و افزایش فشار و حجم خون در بطنهای قلب در تمرینات ورزشی بلندمدت باعث ایجاد هایپرتروفی بطن چپ می شود.

کاهش وزن با ورزش

kaheshvazn

افراد چاق روش هاي متفاوتي را جهت کاهش وزن در پيش مي گيرند که ممکن است عوارض خطرناکي را برايشان در پي داشته باشد.

تمرین هاى پلیومتریک

plyometric

تمرین هاى پلیومتریک نوعی تمرین انفجاري است که دو ومیدانى کارها، ژیمناست ها و وزنه برداران روسى براي نخستین بار در المپیک تابستانی ۱۹۶۰ازآن بهره گرفتند. یوری وروشانسکی، مربی معروف روسی، با افزودن تمرین های پرشی به تمریناتش، موفقیت قابل توجهی را برای ورزشکاران رقم زد.

گردشگری پزشکی

gardeshgarivarzeshi

ورزش یکی از متداولترین عوامل ایجاد انگیزه برای گردشگران است و به دنبال آن، گردشگری ورزشی صنعتی است که از ترکیب دو صنعت گردشگری و صنعت ورزش پدید آمده است.

تاثير قهوه بر کاهش کوفتگي عضلاني

ghahvahvarzesh

کوفتگي عضلاني تاخيري به دنبال فعاليت جسماني جديد و غير معمولي بوجود مي آيد و سپس به تدريج از بين مي رود. تاکنون کليه راه ها براي کاهش سريع علائم ناشي از اين عارضه بي نتيجه بوده است.

تاثیر ورزش بر پلاکتهای خون

plaketkhon

پلاکتها یا ترومبوسیت ها، سلولهای کوچك دیسكي شكل با قطر حدود دو تا چهار میكرون و متوسط حجم ۱۱-۷ فمتولیتر هستند که تعداد طبیعي آنها ۱۵۰ تا ۴۵۰ هزار در هر میكرولیتر خون است. پلاکتها بعد از تولید، ابتدا وارد طحال مي شوند و حداقل دو روز در آنجا مي مانند تا کاملا آماده شوند.

تاثير موسيقي در ورزش

musighivarzesh

تحقيقات نشان داده است که موسیقی از طریق چهار مکانیزم باعث بهبود عملکرد ورزشکاران می شود: با کاهش احساس خستگی، افزایش سطوح انگیختگی، ایجاد هماهنگی و در نهایت افزایش آرامش و احساس راحتی. تمام این عوامل مستقیماً با فرایندهای ادراکی در ارتباط هستند.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب