رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۰۸:۰۵ ۲۰۲۴/۲۴/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

افزایش سرعت ویندوز با حافظه اس اس دی

درایو SSD که به آن درایو حالت جامد یا دیسک الکترونیکی نیز گفته می ­شود، یک ابزار حافظه است که از تراشه جهت ذخیره سازی دائمی داده ­ها استفاده می­ نماید.  SSDحافظه مبتنی بر حافظه فلش، در واقع جایگزین درایو سخت شد و توانست جای خود را در بازار و در بین کاربران باز نماید.

چند ترفند کاربردی

tarfand

برای اینکه صفحه مرورگر وب را بزرگ کنیم کلیدهای کنترل و علامت مثبت را با هم فشار می دهیم و برای کوچک کردن صفحه مرورگر وب کلیدهای کنترل و علامت منفی را با هم فشار می دهیم

عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر

keybord

در شرایط عادی عکس‌برداری بدون هیچ‌ نرم افزار خاصی با استفاده از کلید PtrScreen انجام می‌شود. در ادامه کاربر تصویر خود را در یک نرم‌افزار گرافیکی وارد کرده و آن‌را ذخیره‌سازی می‌کند.

کلیدهای میانبر

kelidmyanbor

موقعی که بخواهیم تمامی پنجره های مربوط به برنامه های مختلف را به یکباره مینمایز کنیم یعنی به پایین صفحه منتقل کنیم کلیدهای D + Windows  را با هم فشار می دهیم. اگر خواستیم همه پنجره ها را دوباره روی دسکتاپ بیاوریم مجدد همین کلیدها را با هم فشار می دهیم

خاموش کردن لپتاپ با کیبورد

shutdownbakyboard

جالب است بدانید که استفاده مداوم و بدون وقفه و نادرست از سیستم های کامپیوتری زمینه ای را فراهم می سازد که دستگاه هنگ کرده و از ادامه فعالیت باز بماند. یکی دیگر از عوامل تشدید کننده این مشکل آسیب دیدگی درایورهای لپتاپ می باشد.

نوشتن روی فیلم، یکی از جذاب ترین ترفندهای کامپیوتری

neveshtanbarfilm

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است در شرایطی قرار بگیرید که نیازمند نوشتن روی فیلم به عنوان یکی از جالب ترین ترفندهای کامپیوتری باشید؟ برای مثال بخواهید موضوع پایان نامه خود را بر روی فیلم ارائه آن نوشته و در این زمینه هیچ سر رشته ای نداشته باشید؟

برش فیلم

boreshfilm

بدون شک شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل ندارید در هنگام بریدن فیلم با کاهش کیفیت آن رو به رو شوید. غالبا پس از این که قسمتی از فیلم را برش می دهید، متوجه کوچک شدن ابعاد و وضوح آن شده و حتی گاهی ممکن است نتیجه نهایی قابل مشاهده نیز نباشد.

ذخیره متن از یک سایت

copymatn

ذخیره متنی از یک سایت؛ یکی از پر کاربردترین ترفندهای کامپیوتری است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حین گشت و گذار در وب با مطالب جالبی رو به رو شده باشید که ذخیره کردن آن ها خالی از لطف نیست.

کپی رایت | طراحی سایت دارکوب