رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۵۳:۳۰ ۲۰۲۴/۲۵/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

خصلت رفتاری گرگ ها به گونه ای است که از مواجه با انسان خودداری می کنند. این در حالی است که در مورد خرس و گربه وحشی و حتی سگ خانگی این چنین نیست و اگر حمله ای صورت گیرد بدانید که یا از روی گرسنگی بوده است و یا اینکه اشتباهی رخ داده است. در مواجه با گرگ اقدامات احتیاطی را پیش بگیرید.
- اگر این شما بودید که ابتدا متوجه حضور گرگی شدید و قبل از اینکه گرگ متوجه حضور شما شود به آرامی و بدون هیچ گونه سر و صدایی از راهی که آمده اید برگردید. اما اگر گرگ متوجه حضور شما باشد چه باید کرد؟ با اینکه قرار گرفتن در این شرایط بسیار سخت و نگران کننده است اما خونسرید خودتان را حفظ کنید. بی حرکت بمانید و از نگاه کردن به چشمان گرگ پرهیز کنید زیرا حیوان این حرکت شما را یک چالش برای مبارزه می بیند.
- اگر گرگ شروع به تعقیب شما کرد هیچ گاه ندوید چرا که گرگ ها از شما بسیار سریع تر می دوند، بلکه راهی برای گرگ باز کنید تا فرار کند.
- بدون اینکه خم شوید بچه ها را بغل کنید و در آغوش بگیرید.
- صدایتان را بالا ببرید و محکم و پر قدرت حرف بزنید.
- اگر تصمیم به فرار داشتید و مقداری غذا به همراه داشتید کمی از آن را به سمت گرگ ها پرت کنید، همین امر باعث می شود که تعدادی از گرگ ها دست از تعقیب بردارند.
- اگر گرگ قصد حمله به شما را داشت محکم بایستید و از سنگ و چوب و وسایلی که همراه دارید برای دور کردن و فراری دادن گرگ ها استفاده کنید.
 - ترقه با صدای بلند هر چند خطرناک است اما در این مواقع بسیار کاربردی خواهد بود.
- گرگ ها به صورت دست جمعی حمله می کنند، بنابراین حمله یک گرگ می تواند نشانه گرگاس بودن باشد. اما گرگاس چیست؟ حاصل آمیزش گرگ نر و سگ ماده است و وحشی تر از گرگ است.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب