رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۲۷:۲۲ ۲۰۲۲/۲۸/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

خارش یک کنش و واکنش جالب است که در بدن رخ می دهد. عمل خارش نشان می دهد که بدن ما چگونه به طور مثال در مقابل مهمان های ناخواسته ای مثل زنبور یا شپش که ما را نیش زده اند و یا تماس پوست بدن ما با یک ماده و عنصر چگونه واکنش نشان می دهد. در واقع می توان گفت عمل خارش یک مکانیسم دفاعی بدن است.
خارش به علت پوست خشک
یکی از علت های خارش می تواند خشکی پوست باشد. در چنین صورتی رطوبت و چربی پوست مورد نیاز دچار اختلال و کمبود شده است. این حالت می تواند به طور مثال در زمان گرمای تابستان و یا در اثر گرمای ناشی از وسایل گرمازا در زمستان به وجود بیاید که باعث پوسته شدن پوست می شود. دوش آب داغ نیز ممکن است یکی دیگر از علت های خشکی پوست باشد. پوست اشخاص مسن اغلب خشک است زیرا با افزایش سن، پوست بدن نازکتر می شود و چربی پوست کمتر می گردد. در چنین حالتی چرب کردن پوست به طور منظم کمک بسیار موثری است.
خارش مزمن
خارش های مزمن به خارش هایی گفته می شود که حداقل ۶ هفته از عمر آن بگذرد. برای پیدا کردن علت های خارش  و یک معالجه هدفمند، احتیاج به یک پروسه طولانی است. خارش های مزمن زمانی به وجود می آید که انتهای بعضی رشته های عصبی در برابر بعضی از مواد تحریک کننده واکنش نشان می دهند.
مصرف کرم ها، کورتیزون و آنتی هیستامین ها
خارش های مداوم پوست را می توان اغلب با کرم های پا که می توان مستقیما بر محل خارش مالید با موفقیت معالجه کرد و از مصرف داروهایی که بر تمام بدن اثر می گذارند خودداری نمود. در صورت لزوم می توان به مدت کوتاه از داروی حاوی کورتیزون ( هورمونی که در بدن ساخته می شود و از پیشروی زخم پا و خارش ناشی از آن جلوگیری می کند) استفاده نمود. در موارد آلرژی داروی ضدآلرژی استفاده می شود که سیستم دفاعی بدن را متعادل نگه می دارد و حمله سیستم دفاعی به آلرژی را ضعیف می کند و به این ترتیب باعث تضعیف خارش مزمن پا می شود.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب