رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۳۶:۴۲ ۲۰۱۹/۲۰/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

massagedarmani

ماساژ باعث افزایش جریان خون در سطح پوست می شود که با غذا رسانی بهتر به پیاز مو، موجب تقویت و سبز شدن مجدد موها می شود. ماساژ علاوه بر رشد موها، بر پوست نیز تاثیر مثبت دارد. ماساژ صورت، باعث می شود، که چربی در همه جای پوست پخش شود و مانع از پیدایش چین و چروک روی صورت می شود. همچنین باعث بهبود جریان خون ولنف پوست، ریلکس شدن عضلات صورت و اطراف چشم، از بین رفتن سر درد، کاهش استرس و بهبود قوام پوست و کشش عضلانی صورت می شود. خوشبختانه ماساژ پوست کار خسته کننده ای نیست و وقت زیادی از شما نمی گیرد. ماساژ را می توانید با یک روغن یا بدون آن انجام دهید.
انواع روغن هایی که برای ماساژ استفاده می شوند: روغن ها نباید عطر و اسانس زیادی داشته باشند که فرد و اطرافیان را اذیت کند و همچنین نباید خیلی چرب باشند. در ضمن نباید سبب واکنش های پوستی آلرژیک در فرد شوند. روغن هایی که بیشتر برای ماساژ کاربرد دارند، شامل: روغن بادام، روغن هسته انگور، روغن زردآلو، روغن آووکادو، روغن جوانه گندم، روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن شترمرغ است. البته از گیاهان طبیعی مثل تمشک هم می توانید برای ماساژ صورت و گردن استفاده کنید.
نکاتی که قبل از ماساژ باید رعایت شود: قبل از ماساژ باید فرد ماساژ دهنده، دست ها را با آب و صابون بشوید و فرد ماساژ گیرنده اگر لنز چشمی دارد، آن را از چشم خارج کند. باید دقت کرد، افرادی که در پوست، دارای زخم، بریدگی، التهاب یا اگزمای شدید هستند، قبل از ماساژ با پزشک مشورت کنند.

masagesurat
ماساژ صورت:
ماساژ صورت علاوه بر جلوگیری از بروز چین و چروک در صورت، موجب جوان سازی سلول های پوست شده و چهره را چند سال جوان تر می کند. ماساژ صورت موجب تقویت عضلات و پوست ناحیه پیشانی شده و از ایجاد چین های افقی در پیشانی جلوگیری می کند.
روش ماساژصورت: دست ها را به روغن آغشته کنید و از عضلات زیر چانه و گردن شروع کنید. با آرامش و ملایمت کف دست راست را از بخش پایینی فک و کنار گوش به سمت پایین گردن بکشید. این حرکت را با دست چپ در طرف دیگر صورت تکرار کنید. این کار را سه دقیقه انجام دهید تا عضلات و پوست گردن به مرور تقویت شدن و بر اثر از بین رفتن چربی ها دچار افتادگی و شلی نشود.

بخشی از ماساژهایی که بر روی صورت انجام می گیرید، شبیه حرکات دمی یوگا است . کشش و این گونه حرکات برای چانه عالی است. هر دو طرف صورت را ۵ تا ۱۰ ثانیه ماساژ دهید تا خطوط اطراف چشم های از بین برود. در ناحیه پیشانی، سه مرتبه به سمت بالا ماساژ دهید، از وسط پیشانی شروع کنید و به سمت بیرون ماساژ دهید. بعد در امتداد خطوط پیشانی سه مرتبه به طور افقی ماساژ دهید. از ابروها شروع کنید و بالا بروید. این کار را چند بار در هفته انجام دهید. در هنگام ماساژ صورت از ماساژ گوش غفلت نکنید. ماساژ گوش باید در پشت گوش انجام شود و با استفاده از حرکات دایرهای و در جهت عقربه های ساعت صورت گیرد.

masagesar
ماساژ سر:
ابتدا کف دست ها را در دو طرف سر قرار دهید. محل قرار گیری دست ها نه باید عقب باشد و نه جلوی سر، بلکه دقیقا" باید نقطه ای در بالای گوش ها در مرکز سر قرار گیرد. حالا انگشتان را در بالای سر قلاب کرده و شروع به فشار دادن سر کنید و پوست سر را به حالت کشیده به مدت چند ثانیه نگه دارید. این حرکت را تا جایی که احساس خستگی در دست، نمی کنید ادامه دهید. در حرکت دوم، دست ها را پشت سر قلاب کرده و بپوست سر را تا جایی که احساس خستگی نمی کنید به سمت بالا بکشید و در همین حالت بمانید و دوباره پایین بیاورید. این تمرین را تکرار کنید. در مرحله سوم با فشار آوردن به کف سر، شریان ها و رگ های کف سر را باز نموده و باعث افزایش جریان خون در این نواحی شوید. افزایش گردش خون به این معنا است که فولیکول های مو، مواد مغذی لازم برای رشد را به مقدار بیشتری دریافت کرده و حرکات مالشی پوست سر موجب آرامش و استرس کمتر و در نهایت تقویت ریشه های موی می شود.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب