رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۶:۳۶:۵۳ ۲۰۱۹/۲۰/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

job

مشاغل زیادی در گذشته وجود داشته است که با گذشت زمان از بین رفته اند مخصوصا در دهه های اخیر با رشد فناوری خیلی از مشاغل، دیگر وجود ندارند. اما مشاغلی وجود دارند که قدمت هزار ساله دارند و هنوز هم می توان آنها را دید. در اینجا به معرفی ده شغل می پردازیم که حداقل ۲۰۰۰ سال قدمت دارند.
۱-نانوایی: نانوائی به صورت حرفه ای، از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح؛ زمان امپراطوری مصر باستان وجود داشته است. آثار هنری بر روی مقبره های باستانی، مجسمه ها و دیگر صنایع مصر باستان، صحنه هایی از مردم را در حال خمیرگیری، یا پخت نان نشان می دهد. حدود ۱۵۰۰ سال پیش، تنورهای سفالی وجود داشته است.

naneva
۲- قصابی: در رم باستان این حرفه وجود داشته است، و از آن دوران مجسمه ای سنگی باقی مانده است که یک قصاب را در مغازه، با ساطوری  در دست و یک چنگک برای آویزان کردن گوشت و میزی برای خرد کردن گوشت نشان می دهد.

ghasabi
۳- نجاری: حرفه نجاری در مصر باستان رونق داشته است. بعضی از نجارها کارمند دائمی فرعون بوده اند. در حالیکه دیگران در کارگاه ها کار می کردند و بیشتر اقلام مربوط به مقبره، در و پنچره های منبت کاری شده، تخت و میز می ساختند. نقاشی های ۲۰۰۰ سال پیش؛ مبلمان چوبی را نشان می دهد که در مقبره ها یافت می شوند. در یونان باستان، روم، چین و منطقه خاورمیانه هم ؛نجارهای حرفه ای بوده اند که کشتی، کانال ها و اسلحه های همانند منجنیق را می ساختند.

najary
۴- مهمان دار مسافرخانه: در دوران امپراطوری روم، بیشتر مسافران در اتاق های مهمان، سکنی می گزیدند. در قرون وسطی، راهب ها به مهماندارن غیر رسمی تبدیل شدند که از زائرانی که مسافت های طولانی را پیموده بودند، پذیرائی می کردند. در اواخر قرون وسطی در انگلستان؛ مهمان دارن از طبقات بالا بودند و اغلب خوابگاه های مشترک وجود داشت، هر چند بعدها اتاق های خصوصی رواج پیدا کرد.

inn
۵- قاضی: در ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، قضات وجود داشته اند. و این شغل از پدر به پسر به ارث می رسید.

judge
۶- فالگیران یا جادوگران: در دنیای باستان، این مشاوران، اغلب از اعضای دادگاه سلطنتی بودند که قبل از تصمیم گیری های بزرگ و کوچک مورد مشاوره قرار می گرفتند. اما موقعیت آنها در قبال مشاوره هایی که می دادند در خطر بود. مثلا اگر پیشنهاد یک جنگ را می دادند و شکست می خوردند، ممکن بود زندانی یا حتی کشته شوند. هر چند که امروزه بعضی افراد؛ فالگیران را قبول دارند و آنها هم درآمد نسبتا خوبی دارند، در ادیان آسمانی این افراد منفور هستند، زیرا تنها خداوند از آینده خبر دارد.

falgir
۷- نظامیان:  در حدود ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در دوران سومری ها؛ جنگجویان وجود داشته اند. اولین جنگ تاریخ در سال ۲۵۲۵ قبل از میلاد مسیح ثبت شده است. سومری ها کلاه خود، ارابه جنگی و شمشیر را اختراع کردند.

jangjo
۸- حجاری (سنگ تراشی): اهرام مصر یکی از هفت شگفتی جهان باستان است که ۴۵۰۰ سال پیش، با حدود ۲ میلیون سنگ، توسط سنگ تراش های ماهر ساخته شده است. سنگ تراش ها؛ سنگ ها را به شکل های هندسی در می آورند که بتوان با آنها ساختمان، معابد و مجسمه ها را بسازند.

pyramid
۹- خیاطی: در رم باستان، متعلق به صنایع بازرگانی بود. بردگان به عنوان خیاط آموزش می دیدند. هرچند لباس های آن دوران نسبتا ساده بود؛ با این حال نوع لباس پوشیدن موقعیت اجتماعی افراد را نشان می داد.

sewing
۱۰- کشاورزی: قدمت کشاورزی به۱۰۰۰۰ سال پیش باز می گردد. برخی از مورخان معتقدند که توسعه کشاورزی، تمدن ها را بوجود آورده است.

keshavrzi
منبع:
https:‎//money.howstuffworks.com/ten-۲۰۰۰-year-old-jobs۲.htm

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب