رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۵۹:۴۵ ۲۰۲۴/۲۴/۰۶     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ارسال شده توسط
body_slider

شهرهایی از روسیه که گردشگران اجازه ورود به آنها را ندارند
در دوران اتحاد جماهیر شوروی ده ها شهر که دارای پایگاه های نظامی یا امکانات تحقیقاتی مخفی بودند، بطور کامل بر روی بازدید کنندگان خارجی بسته بودند.

شهرهای ممنوعه روسیه
کالینینگرادKaliningrad  به عنوان مهمترین بندر غربی که به آمستردام نزدیک تر بود تا مسکو، از اهمیت استراتژیک زیادی برخوردار بود. و خانه ناوگان دریای بالتیک شوروی بود. ششصد هزار سرباز با خانواده هایشان که نیمی از جمعیت شهر را تشکیل می دادند؛ در دوران جنگ سرد در آنجا ساکن بودند. این شهر در سال ۱۹۹۱ بر روی گردشگران باز شد.

شهرهای ممنوعه روسیه
Samara سامارا: این شهر که از ۳۰ سال پیش اجازه ورود به آن داده نمی شود؛ در ساحل رود ولگا با پارک هایی در کنار رودخانه ها و موزه هنر باشکوه قزارگرفته است. کرملین در بالای تپه و کلیساهای با ابهت در آنجا واقع شده است. این شهر بخاطر نقشی که در مسابقات فضایی داشت بر روی خارجی ها بسته بود. موشکی که در سال ۱۹۶۱ یوری گاگارین Yuri Gagarin با آن به فضا پرتاب شد در این شهر ساخته شده بود. این شهر همچنان در صنعت هوا و فضا فعال است و از سال ۲۰۰۷ بر روی گردشگران باز شده است.

شهرهای ممنوعه روسیه
نیژنی نووگورود Nizhny Novgorod  : پنجمین شهر بزرگ روسیه از لحاظ جمعیتی است. در طول جنگ جهانی دوم این شهر بزرگترین تامین کننده تجهیزات جبهه شرق بود و در دوران پس از جنگ، مرکز تحقیقات نظامی بود. آندره ساخاروفAndrei Sakharov  که طراح بمب هیدروژنی شوروی بود؛ هفت سال در این شهر تحت بازداشت خانگی بود. او در سال ۱۹۸۹ درگذشت. آپارتمان کوچک او اکنون موزه است.
این سه شهر پس از پنهان کاری های جنگ سرد، باز گشائی شدن. اما جالب است که ۶۰ شهرک هنوز در روسیه به عنوان تشکیلات اداری بسته است مگر اینکه مجوز های لازم برای بازدید را داشته باشید. مکان های مثل پایگاه ساخت زیر دریایی هسته ای، دیکسون شمالی ترین بندر روسیه، که بطور طبیعی محلی ایزوله و قرنطینه است، مرکز تولید پلوتونیوم و ....
منبع:
https:‎//www.telegraph.co.uk/travel/destinations/europe/russia/articles/…

 

تصویر
field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب