رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۰:۴۴:۱۸ ۲۰۲۲/۰۷/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

اگر از آن دسته افرادی هستید که در هنگام کباب کردن (گریل) مواد غذایی آنها را می سوزانید، این اقدام شما کمی نگران کننده است. موسسه ملی مبارزه با سرطان، در مطالعات خود دریافته است که مواد زیان بخشی که به هنگام کباب کردن گوشت با حرارت خیلی بالا، در قسمت های سوخته گوشت به وجود می آید، با خوردن این غذا وارد بدن می شود و خطر احتمال ابتلا به سرطان های سینه، لوزالمعده و روده را افزایش می دهد. نکته دیگر در مورد کباب کردن گوشت با حرارت خیلی بالا، در قسمت های سوخته گوشت به وجود می آید، با خوردن این غذا وارد بدن می شود و خطر ابتلا به سرطان های سینه، لوزالمعده و روده را افزایش می دهد. نکته دیگر در مورد کباب کردن، سمی بودن زغالی است که در کباب کردن از آن استفاده می شود. بنابراین، بهتر است از کباب پزهای برقی و یا گازی استفاده شود. برای کاستن از مواد مضری که هنگام کباب کردن ممکن است در گوشت به وجود آید، بهتر است گوشت را داخل فویل بپیچید و بعد روی کباب پز قرار دهید. در این صورت، گوشت می پزد ولی دیگر نمی سوزد؛ یا می توان گوشت را با حرارت کمتر و زمان بیشتری کباب کرده.
دو نکته در مورد کباب کردن
با خواباندن گوشت در مخلوطی از زنجفیل، سیر و زردچوبه، هم می توان آن را خوشمزه تر کرد و هم شکل گیری مواد مضر را در آن به هنگام کباب شدن تا ۵۰ درصد کاهش داد. بررسی های انجام شده در مرکز پژوهشی سرطان در هاوائی نشان می دهد گوشتی که به مدت ۲۴ ساعت آغشته به مخلوط سیر و زردچوبه نگهداری و به مدت ۱۵ دقیقه پخته شود، به میزان چشمگیری از تشکیل مواد زیان بخش به هنگام کباب کردن می کاهد. طی تحقیقات انجام شده افزودن مقداری گیلاس ترش خرد شده به گوشت گاو تکه شده، به میزان ۶۹ تا ۷۰ درصد از تولید مواد زیان آور به هنگام کباب کردن گوشت می کاهد. احتمالا وجود گیلاس ترش، مانع از تشکیل مواد زیان بخش می شود.
بهترین راه برای آماده کردن و کباب (گریل) کردن سبزیجات
کباب (گریل) کردن باعث حفظ مزه و طعم سبزیجات می شود و از طرفی هضم سبزیجات را  در دستگاه گوارش آسان تر می کند. در نتیجه مقدار زیادتری از سبزیجات می توان میل کرد.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب