رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۰:۴۳:۳۸ ۲۰۲۲/۰۷/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

تنظیم کننده اصلی رفتار، خلق و یادگیری به نوعی تحت تاثیر تغذیه، نحوه مصرف مواد غذایی و نوع الگوی تغذیه فرد قرار می گیرد. زیرا تنظیم کننده ای عصبی در مغز یا همان ناقل های شیمیایی پیام های عصبی از مواد مغذی تولید می شوند. در اینجا نکاتی را بیان می کنیم که برای کسب انرژِی بیشتر از غذاها و تاثیر آنها بر خلق و خو مفید است.
صبحانه
 خوردن یک صبحانه مناسب، تمرکز حواس و میزان انرژی را افزایش می دهد. اگر صبحانه نخورید، امکان خوردن دو فنجان قهوه در اواسط روز، افزایش می یابد. در عوض، میزان قند خونتان را با استفاده از کربوهیدرات های پیچیده ثابت نگهدارید و از مصرف کربوهیدرات های فرآوری شده، مثل نان سفید، شکر و قند سفید پرهیز کنید، چرا که به سرعت قند خون را بالا و در طولانی مدت آن را پایین می آورد. کربوهیدرات های پیچیده قند خون مورد نیاز مغز و عضله ها را به صورت تدریجی بالا می برند. غلات منبع غنی از ویتامین های گروه ب هستند که در متابولیسم تولید انرژی بسیاری موثرند. نان های غلات کامل بهترین منبع کربوهیدرات برای بهبود کیفیت صبحانه هستند. استفاده از منابع حاوی پروتئین کم چرب، مانند ماست و شیر کم چرب هم در برنامه غذایی صبحانه لازم است. مراقب مقدار چربی دریافتی خود باشید همچنین، به مقدار دریافتی گوشت هم دقت کنید.
میان وعده ها
استفاده از میان وعده ها روش خوبی برای یک تغذیه مناسب است. صرف غذا هر چند ساعت یکبار موجب می شود بدن از مواد غذایی بهتر استفاده کند. این کار متابولیسم را تحریک کرده، سطح قند خون را ثابت نگه می دارد و موجب کاهش فشار بر روی سیستم گوارشی و بروز گرسنگی می شود و همین امر از زیاده روی در غذا خوردن جلوگیری می کند. حداقل باید پنج بار در روز میوه و سبزیجات مصرف کنید تا حداکثر انرژی را در طول روز داشته باشید. بهتر است برای نهار از پنیرهای کم چرب، ماهی، گوشت کم چرب، مرغ یا سویا استفاده کنید.
میان وعده بعد از ظهر
غذایی را انتخاب کنید که شما را قبل از صرف شام سیر کند. مقدار اندکی چربی مفید است چرا که انرژی کربوهیدرات ها و پروتئین ها را تثبیت می کند. کره بادام زمینی و چند بیسکویت بدون شکر بسیار مناسب است. شام را هم از پروتئین هایی که چربی کمی دارند، استفاده کنید. هفتاد و پنج درصد از بشقاب شما باید پر از میوه و سبزیجات و ۲۵ درصد باقیمانده شامل فرآورده های لبنی و گوشت باشد.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب