رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۰۲:۵۰ ۲۰۲۲/۲۶/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

دیفای سیستم مالی غیرمتمرکز است. با خلق دیفای یک سیستم مالی غیرمتمرکز شامل مجموعه‌ای از پروتکل‌ها و قراردادهای هوشمند بر بستر بلاک چین به وجود آمده است که به شما کمک می‌کند تا خدمات مالی را بدون نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک انجام دهید. در ادامه مزایای دیفای را مرور می کنیم:

عدم وابستگی به واسطه ها: دنیای مالی سنتی وابسته به نهادهایی مانند بانک است اما سیستم مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای به واسطه نیاز ندارد..
عدم وجود کنترل متمرکز: در برنامه های دیفای کسی نمی تواند پول شما را مصادره کند، کسی نمی تواند نظارتی بر امور مالی شما داشته باشد یا از معامله شما با دیگران جلوگیری کند. علاوه بر آن، به علت روشن بودن همه چیز، سرقت و هک و کلاهبرداری های احتمالی نیز به ‌حداقل می‌ رسند.

کاهش هزینه ها: استفاده از دیفای باعث کاهش هزینه‌ ها شده و امکان ایجاد یک سیستم مالی آسیب‌ ناپذیر را فراهم می کند. البته بانک‌ ها و سازمان‌ های متمرکز به این سادگی ها عرصه را خالی نمی کنند ولی می توان انتظار آغاز یک جریان قدرتمند را داشت.

عدم امکان تغییر و سانسور اطلاعات: به‌ لطف بلاک چین می‌ توان به پیشرفت حوزه امور مالی غیر متمرکز امید داشت. از آنجا که تمامی اطلاعات روی بلاک چین ذخیره شده و بین افرادی که به شبکه متصل هستند پخش می‌ شود دیگر امکان تغییر اطلاعات، سانسور یا از کار افتادن سیستم وجود نخواهد داشت.
دسترسی آسان: از دیگر ویژگی های مثبت دیفای دسترسی آسان تمام افراد به خدمات مالی است. این فناوری می تواند برای افرادی که نمی‌ توانند از سیستم مالی فعلی استفاده کنند بسیار کارآمد باشد. بنابراین با دیفای همه می‌ توانند با هزینه بسیار پایین از خدمات مالی استفاده کنند..

باز بودن: نیازی به باز کردن حساب نیست و تنها با ایجاد یک کیف پول می‌توانید به همه‌چیز دسترسی پیدا کنید.
بی‌هویت بودن: برای استفاده از خدمات دیفای نیازی به ارائه نام، آدرس ایمیل یا اطلاعات شخصی و بطورکلی احراز هویت نیست.
منعطف بودن: دارایی‌های خود را می توانید در هر زمانی بدون درخواست، منتظر ماندن برای اتمام نقل و انتقالات طولانی و پرداخت هزینه‌های سنگین، به هر جایی منتقل کنید.
سریع بودن: نرخ‌های بهره و پاداش‌ها اغلب سریع به‌روز می‌شوند و می‌توانند به طور قابل توجهی بالاتر از سیستم مالی سنتی باشند.
شفاف بودن: همه افراد درگیر می‌توانند تاریخچه کامل معاملات را ببینند. (شرکت‌های خصوصی به‌ندرت چنین شفافیتی را ارائه می‌دهند).
 

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب