رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۰۱:۰۱ ۲۰۲۲/۲۶/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

NFT ها موضوع تقریباً جدیدی در دنیای ارز های دیجیتال است ودر یک کیف پول دیجیتال درسرور ذخیره می‌شوند.
این فناوری جدید ویژگی های خاص خود را دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

خرید و فروش آسان
برای خرید و فروش این توکن‌ها باید از طریق بازارهای خاصی اقدام نمود، اما خرید و فروش آن‌ها بسیار ساده بوده و در زمان کم انجام می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از کیف پول دیجیتالی خود به راحتی این توکن‌ها معامله کرده و برای خرید یا فروش آن‌ها اقدام نمود. در برخی موارد، فروش آن باعث رسیدن بخشی از مبلغ به خالق اصلی آن به عنوان حق فروش مجدد می‌رسد.

محدود بودن آن‌ها
یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این توکن‌ها، کمیاب بودن آن‌هاست. تولید این توکن می‌تواند به صورت نامحدود انجام شود، اما برای حفظ ارزش معمولا به تعداد بسیار کم تولید می‌شود.

تقسیم ناپذیری
 این توکن‌ها قابلیت تقسیم به بخش‌های کوچک‌تر را ندارند. به عنوان مثال هنگام خرید یک تابلوی نقاشی می‌توانید آن را به طور کامل خریداری کنید یا از خرید آن منصرف شوید ولی امکان خرید بخشی از تابلو وجود ندارد.

قابل جعل نبودن
هیچ کسی نمی‌تواند NFT شما را دستکاری کند زیرا این توکن نیز بر مبنای بلاک چین طراحی و ساخته می‌شود، لذا هیچ عنوان قابلیت جعل ندارد و به همین دلیل امکان سرقت یا کلاهبرداری از این توکن‌ها نیز بسیار کم است.

اعتبار و اصالت 

NFT توکن‌های غیر قابل معاوضه مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین هستند به طور مثال از توکن یک شخصیت در یک بازی نمی توان به عنوان یک شخصیت در بازی دیگری استفاده کرد.

منحصربه‌ فرد بودن

منظور از منحصر به فرد بودن این است که هیچ توکن دیگری را نمی‌توانید بیابید که مثل توکن شما باشد.هر توکن یک صاحب داشته و این اطلاعات به راحتی قابل تایید است.

حفظ حق مالکیت

تمام داده های NFT از طریق قراردادهای هوشمند در بلاکچین ذخیره می شوند، به این ترتیب نمی توان توکن ها را تخریب، حذف یا کپی کرد مالکیت NFT ها واقعاً در اختیار صاحبان آن آثار قرار دارد، نه شرکت هایی که توکن را ایجاد می کنند. و به این معناست که  مالکیت آنها  نیز تغییرناپذیر است. به راحتی می‌توانید مالکیت آن را ثابت کنید.
قابلیت تعویض یک به یک با توکن های دیگر را ندارند.

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب