رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۱:۵۵:۴۳ ۲۰۲۲/۲۶/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

بیماری های پوستی ورزشکاران یک گروه متمایز از بیماری هایی است که فعالیت بدنی تکراری همراه با عوامل استرس زای محیطی، ورزشکار را در بالاترین سطح احتمال ابتلا قرار می دهد. فعالیت های ورزشی ذاتا، بدون در نظر گرفتن اینکه این ورزش یک ورزش تماسی محسوب می شود یا نه به اشکال مختلف ضربه به پوست وارد می کنند. ضربه تکراری به پوست باعث تغییر در ساختار پوست می شود و می تواند بسیاری از تظاهرات پوستی را ایجاد کند. متداول ترین مثلا، پینه های ساده است که به دلیل ضربه های مکرر به مناطق خاص در بعضی از ورزش ها که حرکات مکرر، پوست را در معرض تغییرات اصطکاکی قرار می دهند ایجاد می گردد. به عنوان مثال دویدن، ورزش های راکتی، بیس بال، گلف یا هر ورزشی که شامل تماس مکرر با تجهیزات باشد. جهت جلوگیری از این ضایعات ورزشکاران باید از دستکش ها یا سایر لایه های محافظ استفاده کنند و برای جلوگیری از آسیب به پا جوراب های اکریلیک پوشیده شود. همچنین کفش مناسب و کفی های مخصوص می تواند مفید باشد.
هماتوم زیر ناخن
یک منطقه کوچک از خونریزی در زیر بستر ناخن که اگر روی انگشت پا باشد، انگشت تنیس بازان، انگشت دوندگان، انگشت اسکی بازان یا کوهنوردان نامیده می شود. این حالت در اثر تکرار ایجاد می شود تماس انگشت پا با قسمت قدامی کفش یا تا شدن دائمی و مکرر انگشتان پا در کفش با جلو پنجه محدود از عوامل ایجاد هستند. برای درمان استراحت و خیساندن پا معمولا کافی است. با این حال، تخلیه خون در زیر ناخن می تواند باعث تسکین فوری درد شود. کفش مناسب، کوتاه نگهداشتن ناخن های پا و استفاده از پد انگشت در ناحیه آسیب دیده می تواند مفید باشد.
پنجه چمن
انگشت چمن اصطلاح رایجی است که برای توصیف رباط های اطراف مفصل انگشت شست استفاده می شود. انگشت پا دردناک، قرمز و متورم می شود. معمولا در ورزشکارانی که در زمین های چمن بازی می کنند حین ورزش هایی که درگیر هستند دیده می شود مانند مانورهای استارت- استاپ سریع در فوتبال. پوشیدن کفش با بالشتک و فشردگی مناسب می تواند از بروز آن جلوگیری کند.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب