رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۰۰:۳۶ ۲۰۲۱/۱۸/۰۵     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

cheshm

مطمئنا شخصی که گودی و تیرگی زیر چشم دارد، احساس رضایت و خوشنودی از چهره ی خود ندارد و درصدد درمان این عارضه می باشد. اگر به دنبال ریشه یابی گودی و سیاهی زیر چشم خود هستید باید بدانید عوامل مختلفی می تواند منجر به این عارضه شوند. شاید موارد زیر بتواند شما را در یافتن علت گودی و سیاهی زیر چشم، کمک کنند:

کمبود خواب
برخی بیماری های زمینه ای
ارث و ژنتیک
واکنش های آلرژیک
کمبود Fe (آهن)
اگزما
اضطراب و استرس
پر خوابی
ضربه و تروما به اطراف چشم
گریه کردن طولانی مدت
استعمال سیگار و دخانیات
مصرف مشروبات الکلی
استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت و نامرغوب
استفاده ی بیش از اندازه از کافئین (در صورتی که منجر به بی خوابی شود.)
مصرف مواد مخدر مانند: کوکائین و آمفتامین
اختلال در رنگدانه های پوستی
محبوس شدن مایعات در بدن
افزایش سن و کاهش یاخته های جوانساز پوست مثل: الاستین و کلاژن
بیماری مونونوکلئوز
هایپرپیگمنتاسیون
روش های درمانی:
لیزر برای ازبین بردن سیاهی دور چشم 
برای درمان سیاهی دور چشم، چین و چروک و پیری پوست پرتو لیزری روی سطح پوست تابانده می شود و به آرامی و با دقت سلول های معیوب و یک لایه از پوست را به طور همزمان بر می دارد. تحقیقات بالینی نشان می دهد که با لیزر سیاهی دور چشم کم شده و با کاهش گودی دور چشم و از بین رفتن خطوط پوست، کلاژن جدید در پوست شکل می گیرد.
انجام عمل بلفاروپلاستی برای درمان سیاهی دور چشم
جراحی زیبایی پلک (که به آن بلفاروپلاستی یا لیفت پلک گفته می شود) عمل جراحی زیبایی برای از بین بردن افتادگی پلک چشم ها، کیسه های پف کرده و گودی دور چشم است. کار بر روی پلکهای بالایی و پلکهای پایینی معمولاً در عملهای جداگانهای انجام می شود. بلفاروپلاستی پلک پایین روشی مؤثر برای از بین بردن دائمی سیاهی دور چشم است.
- تزریق چربی زیر چشم
پیوند و انتقال چربی، تزریق چربی به نواحی مختلف بدن برای افزایش حجم آن ناحیه از بدن است. تزریق چربی (انتقال چربی یا پیوند چربی) معمولاً برای رفع سیاهی دور چشم که به دلیل نازک شدن پوست زیر چشم یا از دست رفتن چربی و بافت زیر چشم و بالای گونهها ایجاد شده است، توصیه می شود.
-استفاده از روش آی پی آل (IPL) برای رفع سیاهی دور چشم
درمان به روش آی پی آل مانند لیزر درمانی به لایه بیرونی پوست آسیب نمی رساند اما همه مویرگ ها و عروق را در زیر پوست مسدود کرده و باعث می شود که تدریجاً محو شوند.
-میکرودرم ابریژن برای رفع سیاهی دور چشم
میکرودرم ابریژن بر لایه بیرونی پوست متمرکز است. در این روش با استفاده از لایه لایه کردن پوست، سلول های جدید برای رشد تحریک می شوند. در صورتی که سیاهی دور چشم به دلیل رنگدانه ها به وجود آمده باشد، میکرودرم ابریژن می تواند بسیار مؤثر عمل کند. به خصوص اگر این رنگدانه های سیاه ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب باشد. پس از درمان، شما باید از عینکهای آفتابی و کرم های ضد آفتاب برای حفاظت از ناحیه مورد درمان در برابر اشعه خورشید استفاده کنید.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب