رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۷:۰۲:۲۱ ۲۰۲۴/۲۵/۰۷     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

هنر  دیجیتال بر خلاف تصور بسیاری پدیده خیلی جدیدی نبوده و حدود نیم قرن و شاید اندکی بیشتر سابقه دارد. هنر دیجیتال به هنری اطلاق می شود که توسط رایانه در چارچوب قواعد دیجیتال تهیه شده، یا از تصاویر و احجام اسكن شده در سیستم های مولتی مدیا دیجیتالی قابل به نمایش گذاشتن باشد. به طور معمول منظور از هنر دیجیتال هنرهایی هستند که توسط فرایندهای رایانه ای، اثر هنرمندانه انسانی و نه عملكردهای الگوریتمیك مبتنی بر علوم ریاضی تولید گردند. محصول هنری دیجیتال آن چیزی است که نتیجه، در یك سیستم بصورت دیجیتال تولید گردد. خواه این تولید، مشاهده از صفحه مانیتور باشد، یا پرینت، یا یك محصول هنری سه بعدی مانند مجسمه سازی یا معماری که یك هنر کاربری می باشد. به طور کلی هر هنری که امکان بروز و بیان در قالب قواعد دیجیتالی داشته باشد، می تواند هنر دیجیتال باشد.
انواع هنر دیجیتال
نقاشی دیجیتال:  نقاشی دیجیتال مشابه نقاشی است که از هر ابزار دیجیتالی مانند یک برنامه کامپیوتری یا سخت افزار کامپیوتر برای تولید تصاویر استفاده می‌شود. یک نقاشی دیجیتالی می تواند تنها به صورت یک نقاشی الکترونیک باقی بماند و هم می توان آن را به صورت یک نمونه نقاشي دیجيتال چاپ کرد
عکس نقاشی: در این روش از عکس های دیجیتالی با کیفیت بالا به عنان بوم استفاده می شود. هنرمندان با خطوط قلم مو، لایه‌ها و افکت‌های رنگ‌آمیزی شده کار می‌کنند تا با دقت تصویری را که از مجموعه‌ای از صدها تصویر شکل گرفته، دوباره خلق کنند.
الگوریتمی و فراکتال: فراکتال‌ها نوعی هنر تجسمی هستند که با استفاده از الگوریتم‌های فراکتال ریاضی بر اساس اشکال هندسی مشابه ایجاد می‌شوند. وقتی چند تا جز کوچک در کنار هم قرار بگیرند و از کنار هم قرار گرفتن این اجزا کوچکتر یک جز بزرگتری ساخته شود که ان جز بزرگتر دقیقا مشابه جز کوچک خودش باشد به این جز کوچکتر یک فراکتال از جز بزرگتر می گویند.
نمایش و نقشه برداری: نمایش پروجکشن با ترکیب کردن ویدئو و تصاویر ثابت با گرافیک کامپیوتری، ظاهر یک شی را در زمان واقعی تغییر می‌دهد.
 
 

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب