رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۴۴:۰۴ ۲۰۲۳/۰۱/۱۲     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

با به کارگیری توصیه های زیر می توانید مهارت های اجتماعی خودتان را ارتقا دهید، با همکاران صمیمی تر شده و در نهایت در دنیای کار امروز موفق شوید.
۱- لبخند بزنید
افراد، کمتر دور شخص اخمو، جمع می شوند. اگر می خواهید با همکاران خود رابطه شاد و دوستانه ای داشته باشید، سعی کنید همیشه نگرش مثبت و خوبی نسبت به کار و زندگی داشته باشید. اغلب اوقات لبخند بزنید، با این کار به دیگران، انرژی مثبت منتقل می کنید.
۲- قدرشناس باشید
همیشه به دنبال یافتن یک نکته یا ویژگی مثبت در دیگران باشید و به آنان بگویید که چه ویژگی های خوبی دارند. اگر دیگران بدانند که قدردان آنان هستید، آن گاه بهترین کارهایی را که دوست دارید، برای شما انجام می دهند.
۳- به دیگران توجه کنید
به آن چه در زندگی دیگران اتفاق می افتد، توجه کنید. رویدادهای مهم شادی بخش مثل تاریخ تولد دیگران را به آنان تبریک بگویید و در شرایط ناگوار مانند بیماری و فوت عزیزان، با آنان هم دردی کنید.
۴- گوش دادن موثر را تمرین کنید
گوش دادن موثر یعنی به زبان خودتان، آن چه را که دیگران می گویند، بازگو کنید.
۵- افراد را دور هم جمع کنید
محیطی را به وجود آورید که دیگران به کار گروهی تشویق شوند. با همه افراد به عدالت و مساوات رفتار کنید و از تبعیض و پارتی بازی خودداری کنید.
۶- تضادها را حل کنید
وقتی افراد دور هم جمع می شوند، اگر تضادی به وجود آمد، آن را حل کنید. یاد بگیرید یک میانجی خوب باشید.
۷- ارتباط شفاف برقرار کنید
توجه خاصی به آن چه که می گویید و این که چه طور می گویید، داشته باشید. یک ارتباط گر روشن و شفاف، کمتر با همکاران خود، دچار سوء تفاهم و اختلاف می شوید.
۸- شوخ طبع باشید
نترسید از این که با دیگران، شوخی و بذله گویی می کنید، بسیاری از افراد، گرد کسانی جمع می شوند که بتوانند شادی را برای آنان فراهم کنند و لبخند بر لبان شان بنشانید.
۹- از دریچه چشم دیگران به موضوع ها بنگرید
هم دلی به معنی این که خودتان را به جای دیگران بگذارید و احساس آنان را درک کنید و سعی کنید حادثه ها را از چشم انداز دیگران ببینید.
۱۰- شکایت نکنید و نق نزنید
سعی کنید همیشه نسبت به اطرافیان، گذشت داشته باشید و موضوع ها را آسان بگیرید تا از این طریق، بر اعتبار و محبوبیت خود نزد دیگران بیفزایید.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب