رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۴۰:۰۳ ۲۰۲۳/۰۱/۱۲     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ویژگی های ارزشمندی در کودکان وجود دارد که هرکسی در هر مرتبه و مقامی و با هر منزلت اجتماعی و جایگاه شغلی، اگر مجدداً با تأملی منطقی در این خصوصیات درنگ نماید، به طور قطع دست آوردهای بزرگی به دست خواهد آورد.
۱- کودکان به راحتی شاد و خندان می شوند
کودکان همواره به دنبال بهانه ای می گردند تا شاد و خندان باشند. آنان به راحتی با موضوعات کوچک و پیش پاافتاده، شاد می شوند و صدای خنده‌‌شان بلند می شود. انسان ها برای خلق موفقیت های بزرگ در زندگی نیاز به شادی و نشاط دارند و باید با انرژی شادی، به سمت اهداف بزرگ شان حرکت نمایند. ای ‌کاش این نشاط و شادی کودکانه، در همه ما بزرگترها ایجاد شود و با روحیه مثبت، زندگی خود را مدیریت کنیم.
۲- کودکان اراده و پشتکاری قوی دارند
کودکان برای رسیدن به خواسته هایشان، پافشاری می‌ کنند. تمام تمرکز آنان، رسیدن به خواسته و هدفشان می شود و دیگر چیزی توان مقابله با آنان را ندارد. انسان های موفق نیز باید چنین تفکر و اراده ای داشته باشند و اگر با منطقی قابل اعتماد، اهدافی را در زندگی خویش تعیین نمودند، باید با اراده و پشتکاری قوی، به سمت خلق آن حرکت نمایند. حضرت علی)ع می فرمایند: همت مردان، کوه ها را متلاشی کند.
۳- کودکان با همه صداقت دارند
قدیمی ها همیشه می گفتند حرف راست را از بچه بشنو. این جمله واقعیتی از درون زلال و شفاف کودکان است.صداقت پایه و اساس همه خوبی هاست و انسان هایی که همیشه در گفتار و رفتارشان صداقت دارند، به افرادی محبوب و دوست داشتنی تبدیل می شوند که همه پیروزی ها و موفقیت های واقعی زندگی، به سمت آنان سرازیر می شود
۴- کودکان به راحتی می بخشند
از ویژگی های خوب کودکان، این است که کینه کسی را در دل نگه نمی دارند و ممکن است برای لحظات کوتاهی، از کسی دلگیر شوند اما به سرعت او را می بخشند و باز هم با او، مهربانی و دوستی می‌کنند.انسانهایی که نمی بخشند، بیشتر برای خود ایجاد مشکل می‌کنند و آرامش را از خود سلب می نمایند. هربرت اسپنسر یکی از دانشمندان بزرگ می گوید: اشخاصی که نمی توانند دیگران را ببخشند، پل هایی را که باید از آن عبور کنند، خراب می نمایند.
۵- کودکان خلاقانه نگاه می کنند
از ویژگی های کودکان، نگاه خلاقانه به همه موضوعات است. آنان با ذهنی کنجکاو، همه مسائل اطراف خود را کنکاش می‌کنند و با دقت و تأملی خاص، به اطراف می نگرند. انسانهای موفق نیز چنین ویژگی دارند و در مورد مسائل فکر می‌کنند و همیشه با تدبیری ویژه، بهترین راه حل ها را پیدا می‌کنند. انسان های خلاق، هیچ وقت از بررسی و تلاش خسته نمی شوند و هر روز دنبال راه ‌کاری جدید برای بهتر زندگی‌ کردن هستند. آنان به آینده امیدوارند و هیچوقت مأیوس و درمانده نمی شوند.

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب