رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۲:۳۴:۰۹ ۲۰۲۳/۰۱/۱۲     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ورزش های مدیتیشن ذهن انسان را برای ایجاد عادات مفید، افزایش قدرت تمرکز و کنترل استرس آماده می‌کند. مدیتیشن ترکیبی از تمرینات ذهنی و فیزیکی است که به‌منظور پاکسازی ذهن، رسیدن به آرامش، ایجاد پیوند درونی صورت می‌گیرد.
ورزش صورت
عضلات صورت را همراه با یک دم از بینی درهم می کشیم و به مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه نگاه داشته و سپس با بازدم طولانی از دهان و بعد گشودن دهان و نگاه داشتن آن به مدت ۲۰ ثانیه عضلات را آزاد می کنیم. این عمل موجب باز کردن چاکرای تاجی واقع در فرق سر و متعادل کردن مسیر درد و انرژی های مصنوعی، باز کردن چاکرای چشم سوم و چاکرای آجنا واقع در وسط پیشانی  و بالا بردن سطح منطق و استدلال و خلاقیت می شود و به درمان لکنت زبان کمک کرده و همچنین باعث ترشح سروتونین کافی در خون برای ایجاد نشاط و آرامش می شود. این ورزش ماساژ بسیار خوبی برای پوست صورت و شفاف تر و زیباتر شدن آن است.
ورزش هم زمان مچ دست، ساق دست، بازو و کتف
دست ها را به دو طرف باز کرده، مچ دست ها را محکم می بندیم و ساق دست ها را روی بازوها تا کرده و هر دو دست را در راستای شانه ها نگه می داریم، سپس یک دم عمیق از بینی می گیریم، پس از حدود ۳۰ تا ۴۰ ثانیه عضلات را با یک بازدم طولانی از راه دهان رها می کنیم. این ورزش باعث رفع دردها و خستگی ها در آن موضع و تقویت عضلات این قسمت می شود.
ورزش سینه
دست ها را به همان شکل قبل، در راستای شانه ها قرارداده، سپس پایین می آوریم و از دو طرف، به سینه ها فشار می دهیم و باز هم با دم و بازدم عمیق، مدتی در این وضعیت باقی می مانیم. این عمل موجب باز شدن چاکرای سینه ها و باز شدن چاکرای اصلی واقع در روی قلب و کمک به درمان بیماری های قلبی- عروقی و بیماری های تنفسی می شود
ورزش پشت
دست ها را در حالی که به شکل مرحله قبل، به سینه ها می فشاریم، تا جایی که می توانیم، به عقب و به طرف پشت، هل می دهیم و با دم و بازدم طولانی، مانند مرحله های قبل، حدود ۳۰ تا ۴۰ ثانیه در آن وضعیت نگه می داریم. این عمل به درمان بیماری های گوارشی و رفع یبوست و تخلیه چاکراها به خصوص چاکرای پشتی خورشیدی از انرژی های منفی و رفع احساس خستگی و کوفتگی در این قسمت از اندام ها می شود.
ورزش گردن و شانه
شانه ها را تا حدی که ایجاد درد و ناراحتی نکند، بالا کشیده، یک دم عمیق از راه دهان انجام می دهیم و سپس عضلات را در همان وضعیت برای مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه نگاه می داریم و سپس عضلات را آزاد کرده و به آرامی، شانه ها را پایین می آوریم بدون آن که کوچکترین فشاری به شانه ها و گردن بیاید. این کار موجب رفع خستگی، کوفتگی و گرفتگی در این نواحی می شود.
ورزش شکم
شکم را با یک دم عمیق، فروداده و در همان وضعیت، به همراه دم نگاه می داریم و با بازدم طولانی از طریق بینی، عضلات شکم را آزاد می کنیم. این  عمل موجب کوچک شدن شکم و کمک به هضم و جذب بهتر غذا می شود.
ورزش ران و باسن
عضلات ران و باسن را با یک دم، منقبض کرده و پس از ۳۰ تا ۴۰ ثانیه، با بازدم طولانی، عضلات این ناحیه را آزاد می سازیم. این عمل علاوه بر رفع خستگی ها، موجب تقویت عضلات لگن می شود.
ورزش ساق پا و انگشتان
پاها را جلو دراز کرده و پنجه ها را تا جایی که امکان دارد، به طرف خود فشار می دهیم و با یک دم طولانی از دهان نگاه می داریم. پس از ۳۰ تا ۴۰ ثانیه نگاه داشتن عضلات در همین حالت، عضلات را رها کرده و پنجه ها را به درون می کشیم و حدود ۳۰ ثانیه در همین وضعیت نگاه می داریم.. این ورزش موجب تقویت عضلات این ناحیه می شود و بهترین درمان برای زانودردهای مزمن می باشد.

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب