رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۴:۱۵:۵۷ ۲۰۲۲/۳۰/۱۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

ژلاتین پروتئینی است که از محصولات حیوانی تهیه می شود. ژلاتین به طور عمده از دو اسید آمینه گلیسین و پرولین بوده ( که جزء اسیدهای آمینه غیرضروری هستند) و در مقایسه با سایر منابع پروتئینی جایگاه ممتازی ندارد. این اسیدهای آمینه در استخوان ها، بافت همبند و اندام های حیوانات وجود دارند و چون معمولا ما این قطعات را مصرف نمی کنیم ممکن است از دریافت آنها محروم شویم. این اسیدهای آمینه نه تنها برای پوست، رشد مو و ناخن مناسب هستند، بلکه برای عملکرد مطلوب سیستم ایمنی و کنترل وزن نیز اهمیت دارند. گلیسین که حدود یک پنجم از اسیدهای آمینه در پودر ژلاتین را تشکیل می دهد، دارای اثرات ضدالتهابی است و شواهد نشان می دهند که بهبود زخم را تسریع می بخشد. گلیسین موجود در ژلاتین همچنین می تواند به سهولت و کیفیت خواب کمک کند. ژلاتین در صنعت هم کاربرد دارد که از آن جمله می توان به صنایع غذایی، صنایع آرایشی و بهداشتی و تهیه دارو اشاره نمود. بنابراین ژلاتین مکمل نسبتا خوبی برای سلامت است، اما خواص دیگری هم دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:
برقراری تعادل بین اسیدهای آمینه
گوشت  و تخم مرغ سرشار از اسیدآمینه ای به نام متیونین است که این اسید آمینه موجب تشکیل هموسیستئین در بدن می شود. هموستئین عامل خطری برای بیماری های قلبی- عروقی، سکته های مغزی و شکستگی استخوان ها است. دریافت ژلاتین که حاوی گلیسین است موجب متعادل شدن متیونین و کاهش خطرات آن می شود.
ژلاتین و خواب
گلیسین موجود در ژلاتین یک واسطه عصبی مهاری به شمار می رود و موجب کاهش استرس و آرامش مغزی می شود. علت آرامش بخشی ژلاتین این است که گلیسین اثر مخالف هورمونی نورابی نفرین داشته و حملات اضطرابی را کاهش می دهد. بسیاری از افراد به تجربه دریافته اند که با مصرف ژله در شب خواب آرام تری را تجربه می کنند.
شیرینی های خانگی
شیرینی های که از ژلاتین تهیه می شوند جایگزی بسیار خوبی برای شیرینی های بازاری است.
سلامتی پوست و ترمیم مو
ژلاتین از اسیدهای آمینه گلیسین و پرولین تشکیل شده است که پیش ساز تشکیل کلاژن هستند و کلاژن ترکیبی است که در ساختار پوست وجود دارد. استفاده از ژلاتین همچنین تاثیر نور آفتاب بر روند پیری را کاهش می دهد و موجب کاهش بروز چین و چروک در پوست صورت خواهد شد.

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب