رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۲۹:۳۰ ۲۰۲۲/۳۰/۱۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

خشکی پوست یکی از مشکلاتی است که زیبایی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. با رعایت نکات زیر می توان از خشکی دست جلوگیری نموده و زیبایی آنها را حفظ نمود.
- توجه داشته باشید، شستن زیاد دست، موجب خشکی بیشتر آن می شود، سعی کنید دست های خود را کمتر بشویید و اگر مجبور شدید، فقط کف دست را بشویید، چرا که پوست روی دست، حساس تر است. در ضمن از شستن دست با آب داغ پرهیز کنید.
- سعی کنید برای خشک کردن دست از حوله های نخی استفاده کنید؛ البته خشک کردن دست باید فقط در حدی باشد که آب آن گرفته شود و مقداری رطوبت روی آن باقی بماند.
- به خاطر داشته باشید که کرم های مرطوب کننده نیز تاثیر خوبی بر پوست دارند.
- هنگام انجام کاری که با گرد و خاک زیاد همراه است، استفاده از دستکش های نخی لازم است زیرا گرد و خاک، یکی از عوامل خشکی پوست محسوب می شود.
- در روزهای سرد نیز، هنگام خروج از منزل از دستکش پشمی استفاده کنید؛ چون سرما، یکی دیگر از عوامل خشکی پوست دست به شمار می آید.
- بعد از هر بار استحمام، از مرطوب کننده هایی با پایه چربی استفاده کنید، چون این مرطوب کننده ها، چربی طبیعی پوست را که بر اثر استحمام، از بین رفته است، جبران می کنند و از آن جا که، چربی طبیعی پوست برای جلوگیری از تبخیر آب پوست ضروری است، بنابراین سبب حفظ رطوبت پوست و جلوگیری ازخشکی آن می شوند. زمان مصرف مرطوب کننده ها، بلافاصله بعد از استحمام  و خشک کردن آن با حوله است. برای لطافت دست ها محلول زیر را تهیه و استفاده کنید.
- یک سوم فنجان گلیسرین مایع
- یک سوم فنجان روغن زیتون
- یک قاشق سوب خوری آبلیمو
- یک قاشق سوپ خوری روغن بادام
موارد فوق را با یکدیگر مخلوط کرده و در شیشه ای در بسته نگهداری کنید و هر شب، آن را با پنبه به پوست خود بمالید.دقت داشته باشید که این محلول را نمی توان مدت زیادی نگه داشت.

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب