رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۱۰:۴۷:۱۶ ۲۰۲۲/۰۷/۱۰     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

زگیل ها غدد ریز و گرد یا برآمده ای هستند که ممکن است رنگی تیره تر یا روشن تر از پوست اطرافشان داشته باشند. زگیل در اثر ویروسی از خانواده پاپیلومای ایجاد می شود که به منافذ بسیار ریز پوست نفوذ می کنند. این ویروس سپس خودش را کتثیر می کند و به همین دلی ایت که زگیل ها به شدت مسری و واگیردار هستند

چه عواملی باعث ایجاد زگیل می شوند

عوامل متعددی ابتلا را به زگیل را موجب می شوند مثل داشتن زخم کوچک بر روی پوست، اگزما، خشکی و تحریک پذیری پوست، ضعف بدن بر اثر خستگی، سرماخوردگی و بارداری. باید بدانید که ویروس زگیل بیشتر در محیط های مرطوب یا گرم وجود دارد. بنابراین از راه رفتن با پای برهنه در استخر و سونا و حمام های عمومی، رختکن، سالن های ورزشی، روی تشک ژیمناستیک یا تاتمی خودداری کنید. پوشیدن دمپایی به اشتراک نگذاشتن حوله و شست و شوی دقیق پاها بعد از هر بار قرار گرفتن در این محیط ها می تواند از ابتلای شما به زگیل اجتناب کند.

چگونه زگیل را درمان کنیم

هنگامی که اندازه زگیل خیلی کوچک است، دردناک نیست وناحیه کمی از بدن را به خود اختصاص داده است، درمان کردنش ضروری به نظر نمی رسد؛ چرا که احتمالا به سرعت ناپدید خواهد شد. اولین درمان زگیل استفاده از محلول های ضدزگیل است که در داروخانه ها وجود دارد. گاهی از لیزر برای درمان زگیل استفاده می شود و روش دیگر در آوردن زگیل به کمک جراحی است.

برخی درمان های گیاهی زگیل
سیر: زگیل را با آب و صابون بشویید و خوب خشک کنید؛ سپس برش یا باریکی از سیر را روی آن بگذاررید و به کمک چسب زخم ثابت نگه دارید. دو هفته ، هر شب تکرار کنید.
- سیب زمینی خام :یکی دیگر از مرهم های طبیعی درمان قطعی زگیل است. به این منظور سیب زمنی را رنده کنید و مستقیما روی قسمت مبتلا شده بگزارید.  

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب