رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۱۸:۴۹ ۲۰۲۲/۲۶/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

تقاضا بازار دیفای به خاطر مزایای فراوان آن هر روز بیشتر می شود اما دیفای هم همانند هر بازار دیگری معایبی دارد که باید از آنها آگاه بود تا بتوان به درستی در این بازار فعالیت کرد. در زیر معایب دیفای را برشمرده ایم:
- پیچیدگی: در درجه اول راحتی استفاده از یک تکنولوژی می‌تواند باعث جذب مخاطبان شود. اما برنامه‌های غیر متمرکز هنوز نتوانسته‌اند آن طور که باید در جهت ساده سازی رابط کاربری بکوشند. پیچیدگی و فنی بودن بسیاری از مسائل مرتبط با دیفای می‌تواند استفاده از آن را برای عده زیادی از کاربران دشوار کند.
- خطای کاربر: اگر چه حذف واسطه‌ها مزایای زیادی دارد اما حذف آن‌ها و استفاده از بلاکچین‌های متن باز می‌تواند برای افراد حواس پرت خطر ساز باشد. می‌پرسید چطور؟ مثلا اگر شما رمز حساب بانکی خود را فراموش کنید، می‌توانید با مراجعه به شعب بانک، حساب خود را بازیابی کنید. اما اگر کلید خصوصی خود را گم کنید، دسترسی به کیف پول‌تان را برای همیشه از دست خواهید داد.
- برگشت ناپذیری تراکنش‌ها: تراکنش‌های بلاک چین‌های متن باز برگشت ناپذیر هستند. در نتیجه اگر مبلغی را اشتباهی به کیف پول شخصی واریز کنید، دیگر نمی‌توانید آن را پس بگیرید. بسته به اینکه از کدام dappها و چگونه از آن‌ها استفاده می‌کنید، سرمایه‌گذاری شما می‌تواند نوسانات بالایی را تجربه کند. توجه داشته باشید که دیفای هنوز یک فناوری جدید است.
- نوسان هزینه تراکنش‌ها: نوسان هزینه تراکنش‌ها در بلاک‌چین اتریوم می‌تواند موجب پرهزینه شدن معاملات شود.
- مقیاس پذیری: پروژه‌های دیفای بدون شک برای امکان مشارکت مالی گسترده مناسب است. با این حال، پروژه‌های دیفای از دیدگاه‌های مختلف در مقیاس بلاک چین با مشکلات مهمی روبرو هستند. اول از همه، معاملات دیفای برای تأیید نیازمند دوره‌های زمانی است.
- عدم قطعیت: اگر بلاک چین میزبان پروژه دیفای به هر دلیلی مشکلی برایش پیش آید، پروژه دیفای مستقر بر آن بلاک چین نیز دچار مشکل می شود.
- نگرانی های نقدینگی: مشخص است که حجم بازار دیفای به اندازه سیستم‌های مالی سنتی نیست. بنابراین، اعتماد کردن به بخشی که به اندازه بخش مالی نقدینگی ندارد؛ دشوار است.

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب