رفتن به محتوای اصلی
امروز: ۰۳:۰۱:۳۸ ۲۰۲۲/۲۶/۰۱     ورود
EN - FA

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تبلیفات در سایت

از NFT ها می‌توان برای توکنیزه کردن (دیجیتالی کردن) تقریبا همه‌چیز استفاده کرد. هرچند انواع مختلف “رسانه” بیشترین استفاده را از این توکن‌ها می‌برند اما کاربردهایی گوناگونی برای آنها می توان متصور شد. محبوب‌ترین کاربرد NFT ها شامل موارد زیر است:

- گیمینگ و بازی‌های رایانه‌ای
در دنیای بازی بلاک چین امکان خرید NFT تنها برای یک شخص فراهم است. یعنی اگر گیمری اقدام به خرید یک آیتم NFT کند، آن آیتم برای همیشه متعلق به او می‌شود. مثلا، در یک بازی بلاکچینی تنها یک مسلسل مرگبار در قالب آیتم‌های NFT با قیمت ۱۰۰۰ دلار موجود است که فقط یک نفر می‌تواند آن را خریداری کند.

- کالکتیبل یا اقلام کلکسیونی دیجیتالی
تقاضای بسیار زیادی برای آیتم‌های کلکسیونی وجود دارد. این کاربرد حتی به حوزه‌های روزمره و رایجی نظیر کارت‌های کلکسیونی بسکتبال نیز وارد شده است.
- امور مالی غیر متمرکز
برای مثال، پلتفرم JustLiquidity یک مدل استیکینگ NFT ارائه می‌دهد. کاربر می‌تواند مقداری از توکن‌های خود را به مدت مشخصی در استخر Stake یا سهام‌گذاری کند و در ازای آن NFT دریافت کند تا به استخر بعدی دسترسی یابد. این توکن غیر قابل تعویض همانند بلیت ورودی عمل می‌کند و پس از حضور کاربر در استخر جدید، ان اف تی مورد نظر از بین می‌رود. این مدل، بازار ثانویه‌ای برای این NFTها و بر اساس دسترسی که ارائه می‌دهند ایجاد می‌کند.

- شناخت برند و وفاداری مصرف‌کننده به وسیله توکن‌های تعویض‌ناپذیر
خرید توکن تعویض‌ناپذیر منتسب به یک برند خاص شاید بزرگترین مهر تاییدی باشد که مشتریان می‌توانند به کسب و کارها بدهند. این امر به ویژه در مورد NFT هایی که با نسخه محدود عرضه می‌شوند و تنها برای مشتریان منتخب و خاص در دسترس هستند، بیشتر از توکن‌های تعویض‌ناپذیر معمول صادق است.
- توکن‌های تعویض‌ناپذیر به عنوان ابزاری برای ابراز وجود
داشتن آثار هنری منحصر به فرد از جمله تصویر، موسیقی، و یا لباس مجازی/املاک و مستغلات و دانستن اینکه نمی‌توان آن را کپی کرد، به افراد احساس فردیت می‌دهد

- اثبات اصالت دارایی‌های دنیای واقعی
- مدیریت زنجیره تامین

- بلیت رویدادهای مختلف یا مجوز حضور در آنها
- نشان‌های اشتراک در پلتفرم‌های مختلف
- اسامی دامنه بلاک چین
- کالاهای لوکس توکنیزه‌شده
- سیاست‌های بیمه‌ای توکنیزه‌شده

- آثار هنری دیجیتال
- موسیقی دیجیتال
- املاک مجازی
- آیتم‌های پوشیدنی واقعیت مجازی یا همان VR

 

field_video
کپی رایت | طراحی سایت دارکوب